Olga Kowalska Mistrzynią Europy w Duathlonie, w kat. F30-34 – ETU Punta Umbria Duathlon

Olga Kowalska została Mistrzynią Europy w Duathlonie na dystansie 5 km biegu – 21 km roweru – 2,5 km biegu. Olga wystartowała jako amatorka w kategorii wiekowej F30-34. W zawodach wziął również udział Kamil Kulik. W kategorii juniorskiej zajął 8 miejsce na 9 zawodników, którzy ukończyli zawody, jego strata do zwycięzcy wyniosła 5 min. i 25 sek.

Mistrzostwa Europy w duathlonie na dystansie odbyły się w Hiszpanii, w miejscowości Punta Umbria. Duathloniści startowali w temperaturze powietrza 22ºC. Mistrzami Europy Elity zostali Benjamin Choquert FRA oraz Lisa Perterer AUT. Znanymi triathlonistami z czołówki byli Tyler Mislawchuk CAN, który zajął 2 miejsce ze stratą 6 sekund do zwycięzcy. A także Alistair Brownlee GBR, który uplasował się na 4 pozycji. Z kolei jego strata wyniosła 9 sekund. Po samych wynikach widać, że poziom był wyrównany i było bardzo ciasno w czołówce.