OLIMPIJKA I SPRINT W ZGORZELCU – czyli nowości na Triathlon Zgorzelec 2017

Triathlon Zgorzelec to idealna okazja do sprawdzenia się na koniec sezonu, spotkania się oraz wspólnej sportowej zabawy przed, w trakcie i po zawodach. Do rywalizacji 17 września zawodnicy staną na dwóch dystansach, OLIMPIJSKIM (1,5 km pływania / 40 km jazdy rowerem / 10 km biegu) oraz na dystansie SPRITERSKIM (0,75 km pływania / 20 km jazdy rowerem / 5 km biegu).

W tym roku zostały wprowadzone zmiany, które mają urozmaicić start zawodnikom. Przede wszystkim triathloniści będą mogli po raz pierwszy wystartować na dystansie olimpijskim. — Deficyt zawodów i możliwości startów właśnie na tym dystansie zachęciło nas do tego, żeby taką możliwość zorganizować właśnie na koniec sezonu w Zgorzelcu. – Drugim istotnym powodem zmiany jest piękne, super czyste jezioro Berzdorfer See po stronie niemieckiej na którym rozgrywamy zawody, z którego aż szkoda wychodzić po 950 metrach.

 

puchar1

Kolejną nowością na Triathlon Zgorzelec jest nowa trasa rowerowa, z możliwością zamknięcia ruchu samochodowego. — Po zeszłorocznej edycji przekonaliśmy w końcu miejskich włodarzy, że warto w te zawody się zaangażować i mimo pewnych chwilowych utrudnień dla mieszkańców zamknąć ruch. Mamy nadzieję, że te zmiany, doskonałe warunki, czyste jezioro i niezwykła sportowa atmosfera, przyciągnie jak najwięcej sympatyków triathlonu z całego kraju.

Dla każdego zawodnika zostanie przygotowany pakiet startowy (czepek, prospekty i upominki od sponsorów oraz pamiątkowa koszulka). Na mecie każdy otrzyma posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy medal, a dla najszybszych tego dnia przewidziane zostały nagrody finansowe oraz puchary.

Do tego pełnia sportowego szczęścia z ukończonego dystansu, a niektórych pełnia szczęścia ze zwycięstwa lub poprawienia życiówki.

Dodatkowo, każdy uczestnik Triathlonu Mietkowskiego chcący wystartować w Triathlonie Zgorzelec, będzie mógł skorzystać z 20% bonifikaty w opłacie startowej.
Triathlon Zgorzelec jest także ostatnim startem wchodzącym w cykl Pucharu Sportów Wytrzymałościowych, w którym od lutego do września na Dolnym Śląsku, uczestnicy rywalizują w trakcie 8 różnych imprez – biegowych, duathlonowych i triathlonowych. Różne dystanse i różne poziomy zaawansowania, na których zawodnicy zdobywają punkty do klasyfikacji generalnej.

 

nagrody na_puchar_sportow_wytrz

Dodatkowo każdy kto ukończy 6 z 8 startów uzyska tytuł MULTIFINISHERA. Dla pierwszych stu osób są przewidziane nagrody, a na najlepszą szóstkę zawodników w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn czekają także bonusy pieniężne.

Łączna pula nagród w Pucharze Sportów Wytrzymałościowych to ponad 30 000 zł!

 

Liczymy na to, że sportowych emocji i rywalizacji nie zabraknie, co powinno zachwycić zarówno zawodników jak i kibiców. Ponadto to kapitalna, sportowa wizytówka dla regionu!

 

Zapraszamy! Emocje i dobra zabawa gwarantowane!

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze