Olimpijka spod znaku WTC w Warszawie!

Agencja Sport Evolution zorganizuje w Polsce drugie, po Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia, zawody triathlonowe na licencji World Triathlon Coroporation.
5I50 Warsaw Triathlon to zawody na dystansie olimpijskim bez draftingu (w ramach serii 5I50). Impreza odbędzie się w Warszawie w dn. 5 lub 12 czerwca 2016 (trwają uzgodnienia z Urzędem m.st. Warszawy). 5I50 Warsaw Triathlon uzupełni portfolio strategicznych eventów agencji Sport Evolution, do których zaliczamy także: PZU Gdynia Półmaraton (18-20 marca 2016), DOZ Maraton Łódź z PZU (15 – 17 kwietnia 2016) oraz Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia (5-7 sierpnia 2016). Organizatorzy przekażą więcej informacji wkrótce. 
Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

12 KOMENTARZE

 1. Zdjęcie zdaje się sugerować, że pływanie w Wiśle 🙂 Jeśli z prądem, to mogą być życiówki! 🙂

 2. @Stefan… oczywiście tak, tak samo jak IM i zawody na dystansie IM:) jednak w tytule wyraźnie napisano „olimpijka spod znaku WTC” wiec kazdy widzi że to nie ITU/ETU i że taki start nie przybliży go do startu na olimpiadzie;) ale napisanie, że to nie jest olimpijka (potoczna nazwa zawodów na dystansie) i że to zupełnie dwie rożne rzeczy to trochę przesada i mogło kogoś zmylić, ze dystans tych zawodow jest inny. Pozdr:)

 3. Drobna uwaga do komentarza @BC- 5150 to jest dystans olimpijski… to nie są „zupełnie dwie różne rzeczy…” w odniesieniu do dystansu.
  Poniżej oficjalne info ze strony WTC z 2010 roku, kiedy nowa seria została aktywowana:
  „The World Triathlon Corporation, owners of the Ironman triathlon series, has used the week leading up to the Ironman World Championship to announce the introduction of a new Olympic-distance triathlon series.
  The series will be called the 5150 Triathlon Series. The name comes from the total distance of the race equaling 51 kilometers (1.5km swim, 40km bike and 10km run).”

 4. Dobrze że wchodzą do nas takie imprezy. Olimpijka bez draftingu to najpopularniejszy dystans na świecie wśród amatorów a u nas tego jak na lekarstwo. Wszyscy organizują zawody na polskim dystansie…

 5. No właśnie, ja niestety już mam Brodnicę opłaconą, więc Warszawa w 2016 odpadnie :/ trudno się mówi

 6. W okolicznych lasach wiewiórki ćwierkają, że Piaseczno może przejąć organizację jeśli muł po majowych zawodach zdąży opaść

 7. A ja słyszałem że główny punkt negocjacji z miastem dotyczy tego w której ze wskazanych dat miasto zechce ponownie zatopić tunel pod Wisłostradą w celu rozegrania etapu pływackiego. HGW twierdzi że jej jest rybka żeby zatopić jedną nitkę tunelu bo Warszawiacy cenią i lubią takie rozwiązanie ale ponieważ tunel ma ok. 750 metrów orgi chcą zatopienia obydwu żeby było w tę i z powrotem. Problem jest też taki że nie chcą wyłączyć fotoradaru ustawionego przy wylocie z tunelu i jest obawa że goście tacy jak Arkadiusz C. czy Krzystof G. ( jesli wystartują) wróciliby do domu może z życiówkami ale też i z mandatem za przekroczenie prędkośi podczas transferu z jednej nitki tunelu do drugiej. Niestety jako negocjator nie mogę zdradzic wiecej szczegółów.

 8. W Wiśle w centrum 🙂 I tak btw: to nie jest olimpijka!! 5150 a olimpijka to zupełnie dwie różne rzeczy..

 9. Woda ? woda ? woda ? gdzie T1 się zapytowuję ? Rozumiem ,że z racji logo planowana jest impreza na +1000 zawodników .Jezioro Czerniakowskie ma możliwości tylko kameralne (typu Guru Triathlon) więc odrzucam , innych lokacji w granicach miasta nie widzę.Piaseczno odrzucam jako wodny żart (dobrze przyjęty w ramach Garmin Iron ale jednak żart) , zostaje teren wokół Zalewu Zegrzyńskiego , ale to już na Warsaw w nazwie dość poważne nadużycie.Ale skoro organizuje się IM Barcelona szmat drogi od tytułowego miasta a Mistrzostwa Europy IM w takiej formule wodnej daleko od city też się przyjęły to pewnie … W związku z brakiem szczegółów może małe typowanie lokalizacji zawodów . Ja stawiam na Nieporęt t1 i dojazd do miasta a t2 typuję w okolicach Torwaru i stadionu Legii z AGrykolą i może Łazienkami w pakiecie

 10. Dobra wiadomość, ze przybywa imprez. Tylko moim zdaniem powinno brać się pod uwagę terminy zaplanowanych już imprez. 12.06 jest już : Augustów, Mietków, Brodnica, Świerklaniec i Charzykowy. A są jeszcze luki w kalendarzu….

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane