Olsztyn europejską stolicą triathlonu!

 

W ostatni majowy weekend stolica województwa warmińsko-mazurskiego stanie się areną zmagań najlepszych triathlonistów Starego Kontynentu. W sobotę – 26 maja w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym nad Jeziorem Ukiel oraz na ulicach miasta będzie można śledzić rywalizację w ramach Pucharu Europy w Triathlonie na dystansie sprinterskim!

Decyzją Europejskiej Unii Triathlonu Puchar Europy wraca do Polski po ośmiu latach przerwy, a Olsztyn dołączy do grona miast-gospodarzy tego prestiżowego, sportowego widowiska. Podczas każdych zawodów z cyklu Pucharu Europy na listach startowych widnieją nazwiska m.in, medalistów mistrzostw świata i Europy w triathlonie oraz najlepszych olimpijczyków, co sprawia, że jest to rywalizacja na najwyższym poziomie.

Olsztyńskie zawody zostaną rozegrane na krótkich pętlach co gwarantuje zgromadzonym kibicom niezwykle ciekawe widowisko. Ponadto, na trasie zawodów usytuowane będą liczne punkty kibicowskie, do których każdy będzie mógł dołączyć. Wszyscy, którzy pojawią się nad Jeziorem Ukiel, będą mieli niepowtarzalną okazję śledzenia światowej klasy zawodników i sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.

Dodatkowo majowy Puchar Europy w Olsztynie będzie dla polskich triathlonistów pierwszą okazją do zdobycia punktów w imprezie kwalifikacyjnej do Igrzysk Olimpijskich w Tokio!

Dzień po rywalizacji w ramach Pucharu Europy w Triathlonie (w niedzielę 27 maja), również nad Jeziorem Ukiel tradycyjnie odbędą się zawody w ramach cyklu Elemental Tri Series 2018. Inauguracja tegorocznego cyklu została przesunięta w czasie ze względu na Puchar Europy lecz nie tylko dlatego. Późniejszy termin z pewnością wpłynie również na temperaturę wody, z którą w ostatnich latach organizatorzy oraz zawodnicy mieli spory problem. W ramach zawodów Elemental Tri Series Olsztyn 2018 triathloniści mają do wyboru jeden z trzech dystansów: olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegania) bez draftingu, sprinterski (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegania) z draftingiem oraz supersprinterski (0,4 km pływania, 10 km jazdy na rowerze, 2,5 km biegania). Na dystansie sprinterskim toczyć się będzie rywalizacja o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski w triathlonie. Imprezą towarzyszącą triathlonowi będą zawody biegowe dla dorosłych i dla dzieci. Dorośli mogą wziąć udział w biegu na 10 km – 10K Run Series Olsztyn 2018 na atestowanej przez PZLA trasie w ramach cyklu „Olsztyn Biega”. Najmłodsi będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: 200 m, 500 m lub 1000 m podczas zawodów Elemental Kids.

Zapisy na wszystkie imprezy wchodzące w skład Elemental Tri Series cały czas trwają. Aby wziąć udział zawodach należy wypełnić Formularz Zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl. Więcej informacji znajduje się na facebookowym profilu imprezy www.facebook.com/triathlonseriespl

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane