Olsztyn ponownie zainauguruje sezon triathlonowy w Polsce!

Elemental Tri Series, popularny cykl triathlonowy, ponownie rozpocznie się zmaganiami w Olsztynie! Zawody odbędą się w niedzielę 14 maja 2017 roku i zlokalizowane będą w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel. Organizatorzy przygotują dla zawodników 700 pakietów startowych. Start w Olsztynie jest dla wielu osób pierwszym przetarciem w roku, pozwalającym sprawdzić efekty treningów po okresie zimowym.

ets2016 olsztyn_2

Zawody z cyklu Elemental Tri Series odbędą się na trzech dystansach: olimpijskim, sprinterskim oraz supersprinterskim. Dystans olimpijski w formule no-drafting to 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu. O połowę krótszy sprint (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegu) oraz dystans supersprinterski (0,2-10-2,5) rozegrane zostaną z draftingiem, czyli z jadą grupową, co rokrocznie cieszy się sporym zainteresowanie wśród triathlonistów. Dodatkowo, na dystansie olimpijskim będzie można wystartować w trzyosobowej sztafecie, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

ets2016 olsztyn_3

„Zmagania w Olsztynie zainaugurują sezon triathlonowy już po raz piąty. z rzędu. Jest nam z tego faktu niezmiernie miło. Na przestrzeni tych pięciu lat, wspólnie z olsztyńskim OSIR-em stworzyliśmy zawody na które czekają zawodnicy i kibice z całej Polski. Zawody Elemental Tri Series Olsztyn to jednak coś więcej niż sam triathlon. Nie zapominamy o najmłodszych, którzy będą mogli wystartować w zawodach biegowych Elemental Kids na dystansach 200 m, 500 m i 1000 m” – powiedział Marcin Florek, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

ets2016 olsztyn_7

Zawody w Olsztynie odbywają się nieprzerwanie od 2013 roku. Na dystansie supersrinterskim rozegrane zostaną Mistrzostwa Olsztyna w Triathlonie, w których mogą wziąć udział mieszkańcy tego miasta. Doskonała infrastruktura w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel sprzyja organizacji zawodów triathlonowych na wysokim poziomie. Dodatkowym atutem jest przepiękna lokalizacja nad jeziorem Ukiel, co pozwala na wytycznie widowiskowej i atrakcyjnej trasy, zarówno dla zawodników, jak i kibiców.

ets2016 olsztyn_4

Elemental Tri Series to cykl triathlonowy, w którego skład wchodzą cztery imprezy. Inauguracja cyklu obędzie się 14 maja 2017 r. w Olsztynie. Zapisy na zawody uruchomione zostaną 2 stycznia 2017 roku, o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.triathlonseries.pl.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,317ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze