Organizator odwołuje imprezę IRONMAN 70.3 Dresden 4 dni przed startem

Wczoraj (27 lipca) na oficjalnej stronie wydarzenia oraz w mediach społecznościowych pojawiła się wyczekiwana od kilku tygodni informacja o statusie zawodów IRONMAN 70.3 Dresden. Problemy z trasą kolarską sprawiły, że zawody zostały dowołane.

Mniej więcej od 4 tygodni (analizując komentarze zawodników, pojawiające się pod postami imprezy na portalach społecznościowych) zapisani na wyścig triathloniści próbowali nawiązać kontakt z organizatorem imprezy. Powodem były zmiany zaplanowanej pierwotnie trasy kolarskiej.

Zamknięte drogi

Pierwotnie trasa kolarska IRONMAN 70.3 Dresden miała być 1 pętlą o długości 90 km. Jednakże brak uzyskania zgód na zamknięcie dróg, po których mieli pojechać uczestnicy zawodów, spowodował, że powstała alternatywa trasy – i to nie jedna.

Około 4 tygodnie temu organizator zmienił trasę, nie komunikując tego na żadnej ze stron. Pierwszą informację o przebiegu każdego z etapów udostępniono 13 lipca – wraz z nią jednak pojawiły się obiekcje uczestników dotyczące jakości wody w akwenie, w którym miało odbyć się pływanie oraz nowej trasy kolarskiej, która nie była na dany moment zatwierdzona.

Pomimo wielu prób uzyskania informacji, organizator uparcie milczał, pozostawiając domysły i spekulacje oczekującym na wiadomości zawodnikom.

IRONMAN 70.3 Dresden odwołany

W ubiegły piątek pojawił się długo wyczekiwany komunikat. Okazało się, że brak uzyskania pozwoleń lokalnych władz na zamknięcie dróg, spowodowało kolejną zmianę trasy rowerowej. Jedną pętlę zamieniono na dwie o długości 45 km każda. Ta zmiana również jednak nie była oficjalnie zatwierdzona – wedle zapewnień, organizator robił wszystko, by w ciągu tygodnia uzyskać odpowiednie zgody na zamknięcie wytyczonych w projekcie dróg.

Jak już wiecie, w zeszłym tygodniu musieliśmy wprowadzić pewne poprawki do sekcji rowerowej na trasie, aby dostosować się do późno zmienionych wymagań dotyczących pozwoleń od lokalnych władz. Opracowaliśmy rozwiązanie, które nadal umożliwiłoby nam dostarczenie startującym u nas sportowcom trasy kolarskiej przebiegającej po jednej pętli. Od tego czasu nasz zespół pracuje niestrudzenie, aby przyspieszyć uzyskanie odpowiednich pozwoleń w ciągu tygodnia, pomimo iż proces ten zwykle zajmuje miesiące, a nawet rok.

Niestety, nasz cel, aby pozostać przy 1 pętli, okazał się zbyt ambitny na tę chwilę. Dzięki wsparciu władz lokalnych i naszego zespołu możemy potwierdzić jednak, że trasa będzie teraz składać się z dwóch 45-kilometrowych okrążeń, biegnących wzdłuż Łaby w kierunku Miśni, a następnie z powrotem do centrum tłumu kibiców w Dreźnie. Trasa jest szybka, płaska i dobrej jakości, a więc oferuje sportowcom świetną okazję do nowego rowerowego PB.

Jako zespół spędzimy następny tydzień na przygotowywaniu trasy i czekamy na powitanie wielu z Was w Dreźnie w przyszłym tygodniu. Wszyscy zarejestrowani sportowcy otrzymali e-mailem aktualizację kursu, a zaktualizowana mapa jest dostępna tutaj– IRONMAN Germany.

Niestety 5 dni później (wczoraj) pojawiła się ostateczna informacja o odwołaniu zawodów. Według komunikatu na stronie do 5 sierpnia tego roku triathloniści powiadomieni zostaną o kolejnych podjętych krokach.

ZOBACZ TEŻ: Znamy składy na Collins CUP 2022 – jeden faworyt do zwycięstwa

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane