Ostatni dzień na przystąpienie do konkursu na organizację MP na dystansie średnim w triathlonie

Dzisiaj [26 lipca] mija ostatni dzień na składanie ofert dla podmiotów zainteresowanych organizacją MP na dystansie średnim w triathlonie, które odbędą się w tym sezonie.

Wszyscy chcący przystąpić do organizacji jednej z najważniejszych imprez rangi krajowej w polskim kalendarzu, mają ostatnią szansę na to, żeby złożyć konkursowy wniosek. Zniesienie Mistrzostw Polski z wyścigu w Poznaniu spowodowało, że PZTri [Polski Związek Triathlonu] poszukuje kolejnego miejsca, gdzie wyłonieni zostaną tegoroczni mistrzowie kraju na średnim dystansie.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Według Uchwały nr 89 Zarządu Polskiego Związku Triathlonu z dnia 22 lipca 2022 roku, w trwającym jeszcze konkursie mogą wziąć udział firmy zajmujące się organizacją imprez sportowych, samorządy, fundacje oraz stowarzyszenia. Wszystkie oferty należy złożyć drogą mailową na dwa adresy: [email protected] oraz [email protected].

Częściowe lub całkowite rozstrzygnięcie konkursu powinno nastąpić już jutro [27 lipca]. Szczegółowe zasady konkursu oraz kryteria wyboru nadesłanych ofert znajdują się w załączniku wyżej wymienionej uchwały.

Organizacja MP na dystansie średnim po raz drugi – tylko gdzie?

To już drugie podejście do organizacji imprezy w tym sezonie. Wcześniej Mistrzostwa Polski na „połówce” miałby odbyć się podczas JBL Triathlon Poznań. Z powodu złego stanu Malty odwołano jednak część pływacką oraz zmieniono formułę wyścigu na duathlon. Po międzynarodowych konsultacjach PZTri zdecydowało, że w tym wypadku zniesiona zostanie ranga imprezy.

W kalendarzu triathlonowym na drugą część tego sezonu pozostało jeszcze kilka imprez, które PZTri może brać pod szczególną uwagę, jeśli chodzi o organizację MP [oczywiście, o ile organizatorzy przystąpią do konkursu]. Są to:

  • IRONMAN 70.3 Poznań,
  • Garmin Iron Triathlon Płock,
  • Castle Triathlon Malbork,
  • Metalkas Ocean Lava Triathlon Polska.

Wykluczamy zbliżającego się IRONMANa 70.3 w Gdyni, gdyż zamknięte są już zapisy dla zawodników PRO, a tylko do jutra do końca dnia [czyli w dniu rozstrzygnięcia konkursu] otwarte są zapisy dla zawodników age-group.

Czy MP na dystansie średnim zawitają więc po raz drugi do Poznania? A może powrócą one do Płocka? Jedno jest pewne – dowiemy się tego już za chwilę.

ZOBACZ TEŻ: Przepis na idealny izotonik?!

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,000FaniLubię
1,120ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

10gr08:0018:00MORSMAN Triathlon 2022

Najpopularniejsze

X
X