Ostatni dzień zapisów na Olsztyn!

Wielu spośród uczestników Elemental Tri Series Olsztyn przyjedzie na zawody ze swoimi rodzinami, część szukając weekendowego odpoczynku od pracy, część pewnie po raz pierwszy, aby przekonać się, jak to jest „podróżować” od zawodów do zawodów w rodzinnej atmosferze. Co zrobić, aby w pełni wykorzystać potencjał tego pięknego miasta radzi jeden z najbardziej znanych jego mieszkańców – Marcin Konieczny:

 

Zapraszam do Olsztyna, prawdopodobnie najlepszej triathlonowej miejscówki w Polsce. Jednak poza sportem to miasto ma znacznie więcej do zaoferowania. Sam będąc zawodnikiem szukam takich lokalizacji, które dają możliwość nie tylko udanego startu (szybka trasa), ale i tzw. „pięknych okoliczności przyrody”, bo przecież nie jeżdżę sam. Co więcej, kontrakt jaki mam z żoną oznacza również wybór imprez mających zdolność przyciągnięcia uwagi większej niż tylko plaża, asfalt do rowerowania i trasa do biegania. Według mojego mniemania Olsztyn ma ten potencjał. Przyjeżdżasz na zawody odbywające się w sobotę lub niedzielę, więc czas na „zwiedzanie” jest dość ograniczony, a jest co oglądać. Przepiękna starówka, zamek z XIV wieku, super odremontowana plaża miejska. Gdzie się nie obrócić, to las albo jezioro i co najważniejsze mało „warszawskie” ceny. Olsztyn to nie tylko piękne miasto, ale również „slow city”, gdzie żyje się bez wielkomiejskiego pędu i stresu. Co prawda „slow” również przez obecny stopień rozkopania z powodu układania torów tramwajowych, ale na szczęście dzieje się to na razie w zachodniej części miasta. Starówka i część gdzie odbędą się zawody jest pod tym kątem bezpieczna.

 

http://youtu.be/xo2mSUfJ0uI

 

Po przyjeździe do Olsztyna zapraszam na dobre jedzenie do pobliskich restauracji na carbo loading (tu mogę polecić restauracje nad brzegiem jeziora Ukiel). Tych, którzy chcą rozruszać się po podróży, zapraszam nad jezioro Długie. Będzie okazja potrenować w miejscu, gdzie rozgrywany był pierwszy „Elemental”. Znajdziecie tu świetnie oznakowane trasy biegowe i 4km wahadło rowerowe z bardzo dobrym asfaltem i praktycznie zerowym ruchem samochodowym. Po rozruchu najlepsza będzie oczywiście kawa z roweru – ROWELOVE Cafe. Na hasło „jestem od MKONa” – zniżka.

 

Dołączając się do zaproszenia Marcina przypominamy, że jeszcze nie jest za późno na dopisanie się do listy uczestników Elemental Tri Series Olsztyn. Do piątku, do północy możecie przyłączyć się do kilkuset zawodników, którzy już 17 maja pojawią się na starcie w Olsztynie.

 

Zobacz jak było na Elmental Triathlon Olsztyn w ubiegłym roku!

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Zastanawiam się tylko czy woda nie bedzie zbyt zimna aby zgodnie z planem przeprowadzić pierwsza dyscyplinę…..

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze