Ostatnie dni niższych opłat startowych na Castle Triathlon Malbork 2018!

Od siedemnastu lat Zamek Krzyżacki gości triathlonistów z całej Polski podczas zawodów Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego. Zawody wyróżnia miejsce i niepowtarzalna atmosfera – największej gotyckiej twierdzy w Europie. Co roku zawody w Malborku przyciągają tłumy zawodników i kibiców. Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 8-9 września 2018 r., a już tylko do 26 sierpnia obowiązują niższe progi opłat startowych na wszystkie dystanse.

Castle Triathlon Malbork
fot.Piotr Naskrent / Maratomania.pl

Podczas tegorocznej edycji Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego triathloniści po raz pierwszy będą mieli do wyboru cztery dystanse. W sobotę, 8 września rywalizować będą zawodnicy na dwóch dystansach: 1/8 IM (0,475 km pływania – 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu) oraz na popularnej „ćwiartce”, czyli 1/4 IM (0,95 km pływania – 45 km jazdy na rowerze – 10,55 km biegu). Odbędzie się również impreza towarzysząca triathlonowi – zawody biegowe dla dzieci Malbork Kids na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Drugiego dnia zawodów, w niedzielę – 9 września odbędą się zmagania na dłuższych dystansach. O świcie wystartują triathloniści rywalizujący na pełnym dystansie IM (3,8 km pływania – 180 km jazdy na rowerze – 42,2 km biegu), a następnie na 1/2 IM (1,9 km pływania – 90 km jazdy na rowerze – 21,1 km biegu).

Castle Triathlon Malbork 2018
fot.Pawel Naskrent/maratomania.pl

Niesamowita sceneria etapu pływackiego rozgrywanego w rzece Nogat u stóp Zamku, niezwykle szybka i płaska trasa kolarska prowadząca przez Żuławy Wiślane oraz ciekawe pętle biegowe przebiegające m.in. przez tereny Muzeum Zamkowego i dawną fosę to jedne z wielu powodów, by wziąć udział w cieszących się ogromną popularnością zawodach Castle Triathlon Malbork.

Cały czas trwają zapisy na wszystkie dystanse tegorocznej edycji Castle Triathlon Malbork. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów www.castletriathlon.com

 

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,564FaniLubię
993ObserwującyObserwuj
290SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X