Ostatnie dzikie karty – wzmocnienie drużyny „reszty świata” na Puchar Collinsa

Na pokerowym stole Pucharu Collinsa pojawiły się właśnie ostatnie cztery dzikie karty, które przyznano ekipie „Internationals”. Kapitanowie drużyny wybrali zawodników, którzy bez wątpienia namieszają na słowackiej trasie.

Po pierwszym rozdaniu poznaliśmy czwórkę triathlonistów, którzy dołączyli do drużyny amerykańskiej. Dwa dni temu okazało się, kto stanie do walki o punkty dla ekipy z Europy. Dzisiaj zaś Erin Baker oraz Craig Alexander, czyli kapitanowie drużyny „reszty świata” ujawnili, kto otrzymał od nich szansę na start w barwach ich drużyny podczas tegorocznej edycji Pucharu Collinsa, który odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia w Bratysławie.

ZOBACZ TEŻ: Nowa impreza w kalendarzu IRONMAN 70.3 na przyszły rok!

Wilde i Royle jadą do Słowacji

Jedna z dzikich kart dla Teamu Internationals powędrowała do Nowozelandczyka Haydena Wilde’a. Jest to zawodnik startujący w wyścigach WTCS i aktualnie nie znajduje się on w rankingu PTO. Nie oznacza to jednak, że przeciwnicy powinni go lekceważyć – wręcz przeciwnie. Wilde zajmuje 1. miejsce w rankingach: olimpijskim, WTCS i kontynentalnym oraz 2. miejsce w rankingu światowym. Tylko w tym sezonie na swoim koncie ma dwa zwycięstwa w wyścigach WTCS oraz srebro z Igrzysk Wspólnoty Narodów.

Druga dzika karta trafiła do Australijczyka Aarona Royle’a. Triathlonista sklasyfikowany jest na 43. miejscu w rankingu PTO – na swoim koncie ma 85,27 pkt. W tym sezonie udało mu się m.in. zdobyć brąz podczas inaugurującego PTO Canadian Open, dołączając na podium do dwóch Norwegów – Idena i Blummenfelta. Royle podobnie jak Wilde, startuje w wyścigach z serii WTCS i zajmuje aktualnie 79. miejsce w rankingu światowym.

Hayden Wilde z dziką kartą do Team Internationals
źródło: PTO

Aaron Royle z dziką kartą dla Team Internationals
źródło: PTO

Dzikie karty dla Duffy i Lopes

Nie jest zaskoczeniem to, kogo do drużyny „reszty świata” wybrali spośród triathlonistek Baker i Alexander. Trzecia dzika karta przypadła złotej medalistce Igrzysk Olimpijskich z Tokio Florze Duffy. Pochodząca z Bermud zawodniczka w tym sezonie zdobyła już złoto podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów oraz dwukrotnie zwyciężyła podczas wyścigów WTCS. Zajmuje ona 1. miejsce w rankingu światowym i kontynentalnym oraz 2. miejsce w rankingu WTCS.

Ostatnią dziką kartę rozdano Brazylijce Vittorii Lopes. Jest ona jedną z najlepszych pływaczek i kolarek wśród triathlonistek. Swoją doskonałą formę pokazała w tym roku podczas PTO Canadian Open, gdzie zajęła 7. miejsce. Zawodniczka startuje również w wyścigach WTCS oraz Super League Triathlon. Lopes sklasyfikowana jest obecnie jako #57 w rankingu światowym.

Flora Duffy w dziką kartą dla Team Internationals
źródło: PTO

Vittoria
źródło: PTO

Team Internationals

Ostatnie rozdanie dzikich kart na tegoroczny Puchar Collinsa oznacza, że znamy już wszystkie pełne składy drużyn, które staną na linii startu w Bratysławie już za dwa tygodnie. Wspomniana czwórka dołączy do pozostałych członków swojego teamu i stanie do rywalizacji z triathlonistami z drużyny z Ameryki oraz Europy. Pełen skład „reszty świata” znajduje się w tabeli poniżej.

TEAM INTERNATIONALS
Lionel Sanders (CAN) Paula Findley (CAN)
Braden Currie (NWZ) Ashleigh Gentle (AUS)
Max Neumann (AUS) Tamara Jewett (CAN)
Jackson Laundry (CAN) Ellie Salthouse (AUS)
DZIKIE KARTY
Hayden Wilde (NWZ) Flora Duffy (BER)
Aaron Royle (AUS) Vittoria Lopes (BRA)

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze