Ostatnie pakiety na LOTTO Triathlon Energy Gniewino

Już za niespełna miesiąc inauguracja sezonu triathlonowego na Pomorzu. LOTTO Triathlon Energy rozpoczyna zmagania zawodników w Gniewinie. Na start w tych zawodach pozostały dosłownie ostatnie pakiety startowe. Na listach trzech dystansów jest już prawie 600 zawodniczek i zawodników.

 

Inauguracja tri sezonu na Pomorzu. Już przed rokiem impreza cieszyła się dużą popularnością. Zapisało się wtedy 500 osób. Na mecie zameldowało 439 zawodników. Piękna pogoda, wymagająca trasa rowerowa z trudnym podjazdem z kilku procentowym nachyleniem i niepowtarzalna atmosfera, to tylko niektóre atuty Gniewino Triathlon Energy, które podkreślali zawodnicy.

Rodzinna sobota

 

Dzień przed zawodami w sobotę przypada Dzień Matki. Organizatorzy zapraszają wszystkie mamy, ale także ojców wraz z pociechami na rodzinny trening pod nazwą Family Energy WorkOut, który poprowadzą Klaudia Szczęsna Rzepecka i Dariusz Rzepecki – ambasadorzy cyklu LOTTO Triathlon Energy. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 16 na boisku przy hotelu Mistral Sport w Gniewnie, bardzo blisko biura zawodów.

 

  • Jako organizatorzy imprez triathlonowych kładziemy duży nacisk na rodzinność naszych zawodów, dlatego tam, gdzie tylko jest to możliwe organizujemy atrakcje dla rodzin. Tak jest w przypadku imprezy w Gniewinie, podobnie w Lidzbarku Welskim, gdzie odbywa się najbardziej rodzinny triathlon w Polsce – mówi Aldona Dybuk z Energy Events, organizator cyklu LOTTO Triathlon Energy

 

Zaraz po rodzinnych ćwiczeniach zawodnicy mają szansę sprawdzić trasę kolarską. O 17 rusza spod strefy zmian w Nadolu oficjalny objazd trasy rowerowej Gniewino LOTTO Triathlon Energy.

 

Na tym nie koniec atrakcji – sponsor i partner imprezy Hotel Mistral Sport na sobotę przygotował dla zawodników i ich rodzin specjalne oferty. Organizatorzy zapraszają do restauracji Hotelu Mistral Sport, gdzie dla zawodników przygotowany zostanie przez szefa kuchni wybór dań dla sportowców. Specjalną ofertę dla zawodników i ich rodzin szykuje również SPA mieszczące się w hotelu.

Niedzielne atrakcje dla rodzin

 

Obok zawodów triathlonowych na 3 dystansach organizatorzy w tym roku do rywalizacji zapraszają również najmłodszych.  Möller’s Energy KidsRun czyli bieg dla dzieci na 3 dystansach dostosowanych do wieku zawodników. Najmłodsi w wieku 1 – 6 lat pobiegną na 200 m, 7 – 11 lat to dystans 500 m, a młodzież w wieku 12 – 15 lat będzie rywalizowała na 1000 m.

Każdy zawodnik w pakiecie startowym otrzyma upominek od sponsora tytularnego biegu, bardzo zdrowe żelki z kwasami Omega3. A na mecie na wszystkich będzie czekał pamiątkowy medal.

Triathlonowe ściganie pod górę

 

Zawodnicy rywalizujący na trzech dystansach będą mieli okazję powalczyć również o tytuł Bohatera Wzgórza, czyli Hill Hero. Podjazd rozpoczynający się na 3 km trasy rowerowej ma momentami ponad 10% nachylenia, a zawodnicy na podjeździe o długości 1300 m pokonują ponad 100 m różnicy poziomów.

 

  • Na tym odcinku trasy wprowadzimy dodatkowy pomiar czasu, tak aby wyłonić zawodniczkę i zawodnika, którzy najszybciej pokonują podjazd pod zbiornik. Jest on dość wymagający, a jego pokonanie daje olbrzymią satysfakcję – zapewnia Adam Greczyło, jeden z organizatorów imprezy.

 

Gniewino zaprasza po raz kolejny już 30 września!

 

Triathlon to nie jedyna okazja do odwiedzenia Gniewina w tym roku. 30 września odbędą się tam Mistrzostwa Polski w Duathlonie na dystansie standard (10-40-5). W ramach imprezy rozegrane zostaną dwa wyścigi – wyścig dla zawodników Elity oraz młodzieżowców (U23) z draftingiem oraz wyścig dla zawodników rywalizujących o medale mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych (bez draftingu).

 

  • Jesteśmy na końcowym etapie projektowania tras na tę imprezę. Chcemy, aby zawody były atrakcyjne dla zawodników i publiczności stąd nasz plan zakłada pętlę o długości 2,5 km na etap biegowy oraz 20 km na rowerze. Dzięki temu publiczność zgromadzona przy trasie będzie mogła śledzić losy rywalizacji i często obserwować zawodników. Meta zostanie zlokalizowana na Arenie Mistrzów w Gniewinie tuż obok Hotelu Mistral Sport – mówi Adam Greczyło, organizator.

 

Cykl LOTTO Triathlon Energy:

#1 – Gniewino LOTTO Triathlon Energy – 27.05.2018 (niedziela)

#2 – Starogard LOTTO Triathlon Energy – 16.06.2018 (sobota)

#3 – Lidzbark LOTTO Triathlon Energy – 1.07.2018 (niedziela)

#4 – Bełchatów LOTTO Triathlon Energy – 22.07.2018 (niedziela)

#5 – Chełmża LOTTO Triathlon Energy – 19.08.2018 (niedziela)

#6 – Mrągowo LOTTO Triathlon Energy – 2.09.2018 (niedziela)

 

Cykl LOTTO Duathlon Energy:

#2 – Ustka LOTTO Duathlon Energy – 16.09.2018 (niedziela)

#3 – Gniewino LOTTO Duathlon Energy – 30.09.2018 (niedziela) – Mistrzostwa Polski dystans STANDARD

 

Zapisy na www.timerecords.pl

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,317ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze