Oficjalne oświadczenie IRONMAN: tylko wyścig kobiet na Hawajach

Nieoficjalne doniesienia o zmianie formatu mistrzostw świata IRONMAN Kona okazały się prawdą. Organizatorzy wydali oświadczenie, w którym potwierdzają, że wyścigi kobiet i mężczyzn będą rozgrywać się w dwóch różnych miejscach. 

ZOBACZ TEŻ: Mistrzostwa świata przenoszą się z Hawajów do Nicei! To dobry pomysł?

29 listopada Triathlon Today opublikowało tekst, z którego treści wynikało, że mistrzostwa świata IRONMAN na Hawajach będą funkcjonować w dwóch różnych lokalizacjach – w Konie i w Nicei. Doniesienia wywołały ogromne poruszenie wśród triathlonowej społeczności na całym świecie. Dzień później IRONMAN wydał oficjalne oświadczenie, potwierdzające część spekulacji dziennikarzy. 

Nowa lokalizacja 

W oficjalnym oświadczeniu organizacji możemy przeczytać, że mistrzostwa świata IRONMAN 2023 zostaną podzielone między dwa różne miejsca. Lokalizacją pierwszego wyścigu pozostają Hawaje, gdzie 14 października 2023 roku będą ścigać się kobiety. IRONMAN nie zdradza jednak miejsca zawodów dla mężczyzn, ponieważ trawa „ocena” potencjalnych nowych lokalizacji. Data drugiego wyścigu ma zostać ogłoszona w styczniu 2023 roku. 

Potwierdzone natomiast zostały informacje o systemie rotacyjnym. W 2024 roku panowie wrócą do Kony, a panie wystartują w nowym miejscu. Mężczyźni, którzy już zakwalifikowali się do mistrzostw świata IRONMAN 2023, będą mieli możliwość odroczenia swojego startu do 2024, czyli do rywalizacji na Wielkiej Wyspie.

W 2024 r. mężczyźni i kobiety wymienią się lokalizacjami – czytamy w oświadczeniu. 

Źródło: ProTriNews

Dwa dni to za dużo 

Powodem rezygnacji z tegorocznego formatu imprezy jest wspólne porozumienie IRONMAN i władz Hawajów, w którego drodze doszli do wniosku, że dwa dni wyścigów, „nie leżą obecnie w interesie lokalnej społeczności”. Organizatorzy zapewniają jednak, że rozdzielenie mistrzostw świata na dwa dni pozwoli jeszcze bardziej skupić się na zawodnikach, co przyciągnie większą liczbę zainteresowanych.

Hawaje to dumne miejsce narodzin IRONMAN i pomimo braku możliwości zorganizowania tam dwudniowych mistrzostw świata, nadal będą one ważną częścią wspólnej historii IRONMAN, a Kona będzie nadal współgospodarzem Mistrzostw Świata IRONMAN – pisze IRONMAN.

Całe oświadczenie oraz dodatkowe informacje możecie znaleźć na oficjalnej stronie IRONMAN.

ZOBACZ TEŻ: Mistrzowie świata komentują wyścig w Abu Dhabi

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,204FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze