Oto najlepsi Age-Grouperzy w Polsce! Ranking grup wiekowych PZTri 

Którzy Age-Grouperzy okazali się najlepsi w sezonie 2023? Polski Związek Triathlonu opublikował ranking grup wiekowych. Wyróżniono zawodników w trzynastu kategoriach. 

ZOBACZ TEŻ: Czym jest program TriPOP Polskiego Związku Triathlonu?

Ranking grup wiekowych PZTRi 

Ranking grup wiekowych Polskiego Związku Triathlonu to lista, w której wyróżnieni zostali najlepsi traithloniści-amatorzy sezonu 2023. Rywalizacja zawodników AG odbywa się w 14 kategoriach wiekowych podzielonych ze względu na płeć – od kategorii M/K16 do kategorii M/K80. W tegorocznym zestawieniu wyróżnieni zostali zawodnicy do kategorii M/K 75.

O zajętym w rankingu miejscu decyduje zdobyta w ciągu całego sezonu liczba punktów. Te przyznawane są zawodnikom za starty w imprezach objętych systemem licencyjnym Polskiego Związku Triathlonu oraz w mistrzostwach świata i Europy. Ostatnie punktowane zawody Delfin Indoor Triathlon SOSiR Słupsk, odbyły się 5 listopada. 

Obecnie triathloniści mają czas na zapoznanie się z listą. Do 12 listopada na adres [email protected] lub [email protected] można składać wszelkie zastrzeżenia dotyczące rankingu. Po wskazanym terminie nie będzie możliwości edycji listy. 

W ubiegłym roku na gali Polskiego Triathlonu trójka najwyżej notowanych zawodników z każdej kategorii została nagrodzona specjalnymi wyróżnieniami. 

Z rankingiem grup wiekowych PZTri za rok 2023 zapoznać można się na oficjalnej stronie PZTRi. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze