Padł rekord świata w… największym rysunku na Stravie. Dinozaur z ważnym przekazem 

W ubiegłym roku czterech przyjaciół podjęło się realizacji projektu namalowania pokonanymi trasami rowerowymi dinozaura o długości 1025 kilometrów. Strava oficjalnie uznała welociraptora za największy rysunek GPS na świecie.

ZOBACZ TEŻ: Rosjanin przeciwko wojnie. W proteście pomaga Strava

Maxime Brugère, Florent Arnaud, Franck Delorme i Nicolas Meunier – czterech przyjaciół z Francji między 30 października a 5 listopada 2022 roku podjęło się próby pokonania wyjątkowej trasy rowerowej, której przejechanie i zarejestrowanie w aplikacji Strava miało dać rezultat w postaci powstania rysunku dinozaura, a dokładniej welociraptora. 

Jesteśmy jak dinozaury?

Francuzi włączyli GPS i ruszyli w trasę. Stworzenie niecodziennego dzieła, zajęło im 43 godziny 47 minut i 26 sekund, a licznik przejechanych kilometrów wskazał na 1024.72 km. W ubiegłym tygodniu Strava potwierdziła, że jest to największy na świecie rysunek GPS wykonany na rowerze. Dokonanie zostało również uznane za światowy rekord Guinessa. 

Całej akcji przyświecał bardzo ważny cel. Wielki dinozaur miał zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia planety i niszczenia środowiska. Francuzi chcą pokazać, że każdy może przyłączyć się do ratowania Ziemi, dokonując prostych zmian, takich jak przesiadka na rower. 

Dinozaury są dowodem na to, że tak silne gatunki mogą szybko wyginąć i to właśnie przechodzimy obecnie wraz z szóstym masowym wymieraniem. Jesteśmy głównymi sprawcami tego kryzysu środowiskowego, ale także jego głównymi ofiarami. W związku z tym przyszłość jest w naszych rękach, a jazda na rowerze jest jednym z najlepszych sposobów na przyczynienie się do zmian – powiedział inicjator projektu Maxime Brugère.

Strava.art

Welociraptor nie jest pierwszym dinozaurem grupy. Francuzi w 2020 roku stworzyli 200-kilometrowego tyranozaura w regionie Loary oraz 200-kilometrowy diplodoka w okolicy Saône-et-Loire w 2021 roku.

Tworzenie wszelkiego rodzaju przekazów na Stravie staje się coraz bardziej popularną praktyką wśród sportowców oraz aktywistów. Na oficjalnej stornie aplikacji można podziewać cały zbiór dinozaurowych tras

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze