Alistair Brownlee zakończył w tym sezonie zawodową karierę. Brytyjczyk pozostaje jednak w świecie triathlonu. Jedną z jego pierwszych decyzji jest inwestycja w RaceRangera, czyli technologię, która… przysporzyła mu problemów!
ZOBACZ TEŻ: Nienawidzisz porannego wstawania? Wykorzystaj to rozwiązanie
Pod koniec listopada Alistair Brownlee ogłosił zakończenie kariery. Zawodnik zaznaczył, że czekają go nowe wyzwania i projekty. Teraz wiemy, że jednym z nich będzie inwestycja w RaceRanger, czyli technologię mającą na celu walkę z drftingiem. Wkrótce ma zostać rozszerzona na wyścigi age-group!
Pierwszy, który otrzymał karę za drafting
Technologia RaceRanger zaczęła pojawiać się szerzej w wyścigach profesjonalnych w ostatnich dwóch latach. Głównie to największe wydarzenia IRONMAN oraz PTO, a teraz T100. Pierwszy raz wykorzystano ją także w Polsce podczas Challenge Gdańsk.
Alistair Brownlee był jednym z pierwszych zawodników, którzy przekonali się, jak skutecznie działa RaceRanger. Podczas zawodów na Ibizie był pierwszym zawodnikiem, który kiedykolwiek w tym cyklu otrzymał minutę karty za drafting. Później ponownie został ukarany – tym razem podczas zawodów w Las Vegas.
Teraz Brownlee zainwestuje w RaceRangera. Zawodnik napisał, że przekonał się na własnej skórze, że jest to skuteczne rozwiązanie, które usuwa element niejasności z wyścigu.
– Tak, używałem tego systemu kilka razy od czasów Ibizy i podobało mi się to, co dodawał do ścigania. Tak, zgarnąłem też kilka kar po drodze w wyścigach T100! RaceRanger usuwa ten element niepewności i sprawia, że zawody są uczciwsze – napisał.
Również w wyścigach age-grouperów
Twórcy RaceRanger podkreślają, że chcą znacząco rozszerzyć działanie technologii. Mogłaby się przydać przy śledzeniu zawodników w czasie rzeczywistym, dostarczając jednocześnie interesujących danych o zawodnikach. Jednym z głównych celów jest również rozszerzenie działania na zawody age-group.
W tym celu RaceRanger potrzebuje większego finansowania, za czym pójdzie produkcja jednostek.
– Jestem szczęśliwy móc pomagać Jamesowi (twórca RaceRangera – przyp.red.), w momencie, kiedy rozszerzają technologię na wyścigi Age-group. Potencjalna wartość w obszarze dodatkowych funkcji takich jak śledzenie i zarządzanie sportowcami, a wraz z tym dane dostarczane po wyścigu, jest ekscytującą perspektywą. Urządzenie ma potencjał, aby zmienić nasz sport na lepszy i spopularyzować go na całym świecie – powiedział Brownlee.
W tym sezonie ekipa RaceRangera obecny był na 37 wyścigach na całym świecie – między innymi na paralimpiadzie, IRONMAN Pro Series, mistrzostwach świata, Challenge Roth i innych.