Paryż 2024 – wiemy, kiedy wystartują triathloniści!

Do ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Paryżu pozostały jeszcze prawie dwa lata. Organizatorzy ogłosili jednak już plan całej imprezy. Dowiedzieliśmy się, kiedy wystartują triathloniści.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 26 lipca 2024 roku, ale komitet organizacyjny  ogłosił już oficjalny harmonogram imprezy. Wyścig indywidualny mężczyzn odbędzie się 30 lipca. Dzień później, czyli 31 lipca, wystartują kobiety. Sztafety wystartują 5 sierpnia.

Harmonogram triathlonu – Paryż 2024 Data
Mężczyźni indywidualnie 30 lipca (wtorek)
Kobiety indywidualnie 31 lipca (środa)
Sztafety 5 sierpnia

Harmonogram powstał w ścisłej współpracy z lokalnymi federacjami, Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim oraz Olympic Broadcast Company. Ta ostatnia zajmuje się produkcją telewizyjnej i cyfrowej relacji z igrzysk. Podczas igrzysk medale przyznane zostaną łącznie w 32 sportach (329 konkurencji). Igrzyska rozpoczynają się 24 lipca i potrwają do 11 sierpnia.

ZOBACZ TEŻ: Ból to dobry straszak. Nawet żelazo się go boi. Trochę jak rdzy.

Specjalny harmonogram

Plan igrzysk przygotowany został tak, aby generować emocje od samego początku. Dlatego już 2 dnia po ceremonii otwarcia przyznane zostaną medale w kilku dyscyplinach. Będzie to między innymi kolarska czasówka, judo, rugby i pływanie.

Zawody pływackie rozgrywane będą na basenie Paris La Defense Arena, a z kolei zawody lekkoatletyczne odbywały się będą na Stade de France. Triathlon rozpocznie się na Moście Aleksandra III, jednym z najbardziej stylowych mostów nad Sekwaną.

Most Aleksandra III
Foto: NBC

Harmonogram zaplanowany został w ten sposób, aby dawać równą szansę zaprezentowania występów sportowców obu płci. Przykładowo pierwszy raz od dołączenia maratonu do harmonogramu igrzysk rywalizacja kobiet zaplanowana została na ostatni dzień. Wtedy też wystartują mężczyźni.

Paryż 2024 – ile będą kosztowały bilety?

Organizatorzy podali już także najważniejsze informacje o cenach biletów. Udział w losowaniu biletów będzie można wziąć udział w grudniu, a łącznie w sprzedaży znajdzie się 13 milionów biletów (10 milionów na igrzyska, 3 miliony na paraigrzyska).

Milion biletów dostępny będzie po najniższej cenie 24 euro na wszystkie dyscypliny olimpijskie. Połowa biletów ma być dostępna w cenie mniej niż 50 euro. Ceny zależne będą od dyscypliny. Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w losowaniu biletów, będą musieli zarejestrować się na specjalnej platformie. Jeżeli dopisze im szczęście, będą mogli od lutego 2023 roku kupić bilety pakietowe (na kilka dyscyplin). Bilety indywidualne dostępne będą od maja przyszłego roku.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,448ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze