Słowacja – zwycięstwa Polek w rywalizacji AG podczas The Championship!

W ten weekend w słowackim Samorin rozgrywane są zawody The Championship, czyli mistrzowska impreza Challenge. W sobotę polscy age-grouperzy pokazali się z dobrej strony na dystansach sprintu i olimpijce.

The Championship to prestiżowa impreza Challenge Family. Wyścigi rozgrywane są w ten weekend. Wczoraj rywalizację rozpoczęli age-grouperzy, którzy startowali na dystansie sprinterskim i olimpijce. Zawodnicy z Polski mają za sobą bardzo dobre występy.

Polki świetnie w OPEN, wygrane w age-group

Kilkadziesiąt zawodniczek i zawodników wystartowało na dystansie sprinterskim (750 metrów pływania, 20 km roweru, 5,3 km biegu). Pośród mężczyzn OPEN najlepsi byli dwaj zawodnicy ze Słowacji – Tomas Bachraty i Michael Vozar. Świetny, 4. czas miał Kacper Barański, który przybiegł na metę w 01:12:17.

Polakowi dało to 3. miejsce w AG M20. Na 10. miejscu w klasyfikacji M30 uplasował się Mateusz Rakowski.

W rywalizacji kobiet najlepszy czas dystansu sprint uzyskała Słowaczka Diana Dunajska. Polki wracają ze Słowacji ze świetnymi wynikami. Anna Wer zajęła 2. miejsce w OPEN i wygrała rywalizację w kategorii wiekowej F30. W najlepszej „10” OPEN również Natalia Wielogórska (6. miejsce) oraz Marta Rakowska (7. miejsce).

Zwycięstwo w K50+ ma na koncie Katarzyna Kopańska.

Wyniki Polek AG na sprincie:

• Karolina Kamionka – 1:18:36 (3. miejsce w K20)
  • Anna Wer – 1:14:52 (1. miejsce w K30)
  • Natalia Wielogórska – 1:23:45 (3. miejsce w K30)
  • Marta Rakowska – 1:24:45 (4. miejsce w K30)
  • Katarzyna Kopańska – 1:25:29 (1. miejsce w K50+)

Patrycja Maleszyk wysoko w OPEN na olimpijce

W Samorin zawodnicy rywalizowali wczoraj także na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km roweru, 10 km biegu). Pośród mężczyzn w OPEN wygrał Słowak Alex Trutz. Łukasz Ostrowski zajął 36. miejsce (15. miejsce w M30), a Bartosz Skalski uplasował się na 96. pozycji.

Świetnym wynikiem może pochwalić się Patrycja Maleszyk. Wczoraj przybiegła na metę dystansu olimpijskiego w czasie 02:23:32, co dało jej wysokie, 5. miejsce w OPEN. Zwyciężyła w kategorii K30!

W kategorii F40 najlepsza była Beata Chmielewska. Jej czas 2:50:55 dał miejsce tuż poza najlepszą dziesiątką w OPEN.