Paulina Klimas ponownie w TOP20 zawodów Pucharu Świata

W zeszłym tygodniu cieszyliśmy się z dobrego startu w Pucharze Świata Pauliny Klimas. Nasza zawodniczka udała się do Walencji, gdzie rywalizowała dzisiaj w kolejnych zawodach tego cyklu.

Po chłodnym Bergen zawodniczki Pucharu Świata miały okazję odwiedzić nieco cieplejsze miejsce, bo tym razem udały się do Walencji w Hiszpanii. Zastanawialiśmy się, jak poradzi sobie Paulina Klimas.

Tydzień temu Polka zajęła w Bergen dobre, 11. miejsce. Nieco wcześniej zdobyła mistrzostwo Polski w Białymstoku na dystansie standardowym, broniąc zresztą zeszłorocznego tytułu.

Wróciłam do Walencji, gdzie odżyły moje najpiękniejsze triathlonowe wspomnienia. Kolejny już weekend z rzędu stanę na starcie Pucharu Świata na dystansie spinterskim – pisała Klimas w mediach społecznościowych tuż przed popołudniowym wyścigiem.

Wygrana Tertsch, Klimas w TOP20

Paulina w części rowerowej jechała tuż za prowadzącą, grupą zajmując 26. miejsce. W końcówce rywalizacji Polka przeskoczyła kilka pozycji i na metę przybiegła na 20. miejscu. Jej czas to 00:56:17. Startowało 66 zawodniczek.

Podczas biegu w grupie, która prowadziła w rywalizacji były Lisa Tertsch, Leonie Perault oraz Anahi Alvarez Corral. Te trzy zawodniczki rozstrzygnęły między sobą walkę o złoty medal.

Ostatecznie to Tertsch finiszowała najlepiej i wpadła na metę jako zwyciężczyni z czasem 00:55:17. Anahi Alvarez Corral zajęła 2. miejsce z czasem 00:55:19. Brązowy medal dla Leonie Perrault, która zakończyła rywalizację z czasem 00:55:24.