Pech i szczęście w jednym. Emmę Pallant-Browne od DSQ uratował komputer rowerowy

Mocno pechowy start sezonu ma za sobą Emma Pallant-Browne. Zawodniczka nie ukończyła wyścigu T100 w Miami, a później miała wypadek. Z kolei podczas weekendowego wyścigu Oceanside na połówce otrzymała dyskwalifikację za przekroczenie prędkości!

Taylor Knibb zdominowała rywalizację kobiet podczas IRONMAN 70.3 Oceanside. Na 2. miejscu w Kalifornii uplasowała się Emma Pallant-Browne. Zawodniczka na mecie została zdyskwalifikowana za przekroczenie prędkości. Finał tej historii jest jednak szczęśliwy. Co dokładnie się stało?

„To był trudny dzień”

Rywalizację z Oceanside Pallant-Browne rozpoczęła w dobrym humorze. Chciała wymazać z pamięci rozpoczęcie sezonu podczas zawodów T100 Miami. Tam zasłabła podczas wyścigu. Z toru zabrała ją karetka. Dodatkowo zaledwie tydzień temu miała wypadek na rowerze. Bardzo mocno się poobijała i właściwie do końca nie było wiadomo, czy wystartuje podczas kalifornijskich zawodów.

Ostatecznie profesjonalistka pojawiła się na linii startu. Nie była zadowolona z pływania, ale po dość mocnym rowerze i biegu uplasowała się na 2. miejscu z czasem 4:20:09.

To był naprawdę trudny dzień. Moje pływanie było wolne, czułam ból. Wiedziałam, że będę musiała ścigać na rowerze. Było parę nieprzyjemnych momentów, ale pojechałam mocno. Chciałam pokazać pewność siebie na rowerze po tym wypadku – powiedziała dla ProTriNews.

Pallant-Browne na mecie dowiedziała się, że została zdyskwalifikowana za przekroczenie prędkości przy bazie wojskowej, gdzie ograniczenie wynosi 35 mil na godzinę.

Tam była sekcja ze zjazdem. Sprawdzam mój komputer Wahoo i pokazał, że jechałam z prędkością 34 mil na godzinę. Ograniczenie wynosiło 35 mil. Na mecie byłam druga, ale powiedziano mi, że otrzymują dyskwalifikację za przekroczenie prędkości.

Odwołała się i przełamała pechową serię

Profesjonalistka postanowiła się odwołać. Musiała tylko zapłacić 50$. Wszystkie dane z jej komputera rowerowego wraz z prędkościami zostały zgrane i zweryfikowane. Sędziowie uznali, że ma rację i przywrócili ją na 2. miejsce.

Usiedliśmy z przedstawicielami IRONMAN. Byli bardzo pomocni. Wysłuchali wszystkiego, co mam do powiedzenia. Zmienili swoją decyzję. Właściwie tego się nie spodziewałam. Wspaniałe zakończenie tej historii. To, że popatrzyli na wszystkie dane, przeanalizowali i mnie wysłuchali, przywróciło mi wiarę w ludzi.

Oceanside to wyścig, podczas którego kary za przekroczenie prędkości nie są nowością. Pośród zdyskwalifikowanych zawodników w przeszłości byli Daniela Ryf i Tomasz Szala, których ukarano podczas edycji w 2022 roku. W tym roku oprócz Pallant-Browne DSQ otrzymał też Braden Currie, ale także odwołał się z pozytywnym skutkiem.