Pewny rekord frekwencji w Płocku

Już w najbliższą sobotę odbędzie się ósma edycja Ogólnopolskiego Triathlonu o Puchar Prezydenta Miasta Płocka. W ramach zawodów odbędą się trzy główne konkurencje:

– otwarte Mistrzostwa Płocka Amatorów na dystansie 400 m pływania/ 8 km jazdy na rowerze oraz 2, 5 km biegu

– Puchar Prezydenta Płocka na dystansie 750 m pływania/ 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu

– oraz po raz pierwszy Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie MTB.

W najbliższą sobotę na pewno padnie rekord frekwencji. W poprzednim roku zawody ukończyło 197 zawodników. W tym roku, na tydzień przed triathlonem, organizatorzy zamknęli zapisy ze względu na wypełnienie limitu uczestników. Pierwotnie planowano udział 240 triathlonistów. Ostatecznie, na liście startowej znalazło się aż 270 zawodników. Warto dodać, że jeszcze 5 lat temu w zawodach startowało ok. 50 osób.

W Mistrzostwach Polski Lekarzy w Triathlonie MTB jest już zgłoszonych 21 zawodników (m.in. z Białej Podlaski, Jeleniej Góry, Łodzi czy Sandomierza).

Natomiast w konkurencji głównej, czyli Pucharze Prezydenta Płocka, wystartuje czołówka krajowa. W kategorii mężczyzn faworytami będą bracia Dominik i Przemysław Szymanowscy. Po raz pierwszy w historii o Puchar Prezydenta będzie walczył płocczanin. Mowa o Łukaszu Kalaszczyńskim z PTT DELTA, który w tym roku zrobił ogromne postępy. W poprzedni weekend w Triathlonie w Sierakowie na dystansie ¼ Ironamna zajął drugie miejsce. Pokonał kilku zawodników czołówki Polski. Łukasz jest zmotywowany, aby w tym roku sięgnąć po zwycięstwo. Team Szymanowskich uzupełni Maria Pytel, narzeczona Przemka. Maria Pytel to czołowa polska triatlonistka, zdobywczyni 27 medali MP i uczestniczka trzeciej edycji popularnego programu Top – Model. Wielkim nieobecnym zawodów będzie Filip Przymusiński, który w Płocku wygrał sześć kolejnych edycji, a w poprzednim roku zajął trzecie miejsce.

W zawodach ponadto udział wezmą zawodnicy niemalże z całej Polski. Cieszy fakt, że ok. 1/3 uczestników to płocczanie, którzy wystartują nie tylko na dystansie amatorów, ale także w głównej konkurencji.

Organizatorami VIII Ogólnopolskiego Triathlonu o Puchar Prezydenta Płocka są: Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA i Urząd Miasta Płocka. Wykonawcą technicznym triathlonu będzie firma LaboSport, która jest organizatorem największego w Polsce cyklu triathlonowego „Garmin Iron Triathlon”.

Sponsorami imprezy są:

– PKN Orlen

– Volkswagen Auto Forum

– Intersport

– Coca-cola

– IW Bud

– Kort pod Lasem

– Sklep Rowerowy Express

Tutaj znajdziecie: link do relacji z zeszłorocznej edycji oraz do materiału video.

 

Szczegółowa relacja z VIII Ogólnopolskiego Triathlonu o Puchar Prezydenta Płocka już w ten weekend tylko na Akademii Triathlonu!

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane