Pierwsza na świecie trasa z atestem! Garmin Iron Triathlon Elbląg już w najbliższą niedzielę!

W najbliższy weekend w centrum elbląskiej Starówki ponownie będzie można śledzić rywalizację triathlonistów z całej Polski. Taka lokalizacja zawodów z pewnością wpływa na ich widowiskowość i atrakcyjność dla kibiców. W tym roku zawodnicy będą mogli po raz pierwszy w historii ścigać się na atestowanej trasie.

Elbląg już po raz trzeci znalazł się na mapie Garmin Iron Triathlon – najstarszego i zarazem największego cyklu zawodów triathlonowych. Do udziału w tegorocznej edycji zawodów zgłosiło się ponad 700 zawodniczek i zawodników oraz dzieci. Na linii startu pojawią się jedni z najlepszych polskich triathlonistów, m.in. Marcin Ławicki, Maciej Bodnar, Tomasz Brembor czy Robert Wilkowiecki, a obok nich amatorzy triathlonu oraz debiutanci, którzy pierwszy raz spróbują swoich sił w tej dyscyplinie.

Garmin Iron Triathlon Elbląg

W tym roku w Elblągu zawodnicy biorący udział w zawodach Garmin Iron Triathlon będą mieli do wyboru aż trzy dystanse: 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu), 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km biegu) oraz 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Na każdym z dystansów można wziąć również udział w sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Imprezą towarzyszącą niedzielnemu triathlonowi będą zawody biegowe dla dzieci – Garmin Kids. Najmłodsi mogą wystartować na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) i 1000 m (12-15 lat). Dodatkowo podczas całej imprezy działać będzie strefa EXPO, w której prezentowana będzie oferta sponsorów i partnerów cyklu.

Elbląską imprezę charakteryzuje przede wszystkim widowiskowa lokalizacja. Strefa zmian usytuowana będzie w popularnym punkcie Starego Miasta – na Bulwarze Zygmunta Augusta, a meta tuż przy samej Katedrze św. Mikołaja. Tegoroczna trasa Garmin Iron Triathlon Elbląg będzie pierwszą i jedyną, atestowaną trasą. Etap pływacki odbędzie się w rzece Elbląg. Start i wyjście z wody dla wszystkich dystansów odbędzie się po północnej stronie Mostu Wysokiego.

Trasa kolarska będzie taka sama jak w ubiegłym roku, lecz w tym sezonie została ona precyzyjnie zmierzona przez atestatora z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Triathloniści pojadą Trasą Unii Europejskiej i dalej drogą wojewódzką nr 503, aż do nawrotu w Kamionku Wielkim. Trasa biegowa, która również została zmierzona przez atestatora PZLA, prowadzić będzie przez ścisłe centrum Starego Miasta, lecz została ona zmieniona w stosunku do zeszłorocznej edycji. Przede wszystkim pętla wydłuży się z 2,637 km do 5,275 km, dzięki czemu zminimalizowane zostanie bieganie po kostce na korzyść równego asfaltu.

Garmin Iron Triathlon Elbląg

Dodatkowej atrakcyjności rywalizacji doda fakt, iż organizatorzy przygotowali specjalną nagrodę dla zawodnika lub zawodniczki, którzy osiągną ustalony czas na dystansie 1/4 IM.

 „Jesteśmy bardzo dumni z tego, że jako pierwsi zdecydowaliśmy się na podjęcie wyzwania jakim jest atestowanie zawodów triathlonowych. Szczególną uwagę przykładamy do 1/4 IM, którą w 2012 roku zorganizowaliśmy po raz pierwszy w kraju, a następnie propagujemy ten dystans do dnia dzisiejszego zarówno pośród zawodowców, jak i amatorów. Teraz przyszedł czas na pierwszy taki atest na świecie, a smaczku całej rywalizacji dodaje niespotykana na zawodach triathlonowych w Polsce premia 10.000 PLN za pokonanie magicznej bariery 1h50’ w przypadku panów i 2h00’ w przypadku kobiet” – mówi Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Cały czas można zapisać się na zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon na wszystkie lokalizacje i dystanse. Zapisy prowadzone są za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie cyklu www.irontriathlon.pl.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,451ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze