Pierwsze Mistrzostwa Polski w Gniewinie – LOTTO Duathlon Energy

Na ten moment Pomorze i Polska czekała kilka lat. Od dłuższego czasu w naszym kraju nie odbywały się Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie standard. To już przeszłość! 30 września 2018 roku w Gniewinie LOTTO Duathlon Energy, w ramach którego odbędzie się impreza rangi mistrzowskiej.

Zawodnicy, profesjonaliści i amatorzy będą mieli do przebiegnięcia 10 km, następnie 40 km jazdy na rowerze i drugiego biegu zaledwie 5 km. Do startu szykuje się kilku mocnych zawodników. Zarówno tych z licencją PRO jak i amatorów. Jednym z nich jest Daniel Formela, wicemistrz Europy właśnie w tej dyscyplinie.

Wicemistrz Europy zapowiada walkę
– W tym sezonie moja sytuacja sportowa diametralnie się zmieniła – mówi Daniel Formela. – Po pierwszej części sezonu, zresztą bardzo pechowej, podjąłem decyzję o powrocie do pracy zawodowej. W tej chwili układam życie rodzinne, pracę zawodową i treningi. Najbliższym startem podczas, którego chcę powalczyć o pełną stawkę będą właśnie Mistrzostwa Polski w Gniewinie. Tutaj się wychowałem i chcę zdobyć złoty medal.
Kto stanie w szranki z Formelą? Ostatecznie dowiemy się 30 września na linii startu. Codziennie na liście przybywa nazwisk. Ostatnio zapisał się Marcin Waniewski popularny zawodnik i trener z Malborka. Powalczy o zwycięstwo w kategorii wiekowej. Zapowiedział, że jeśli ktoś go wyprzedzi to wpłaci 100 złotych na cel charytatywny dla 2-letniej Zosi, która czeka na operację nóżek. Koszt zabiegu to ponad 600 tysięcy złotych. Rodziców nie stać na taki wydatek. Środki pomagają zebrać sportowcy. Robert Karaś, mistrz i rekordzista świata w potrójnym Ironmanie przekazał na licytację medal z sierpniowych mistrzostw w Niemczech. Został „sprzedany” za 3100 złotych. Ale małej dziewczynce może pomóc każdy z nas dorzucając symboliczna złotówkę (www.siepomaga.pl/zosia).

Wracając do Mistrzostw Polski. Tu szykują się prawdziwe emocje. Organizatorzy, firma Energy Events, która jest właścicielem cyklu LOTTO Triathlon Energy przygotowała bardzo atrakcyjną trasę do rywalizacji. Zarówno dla zawodników jak i kibiców.


Emocjonująca trasa
– Pętla biegowa będzie miała dwa i pół kilometra – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów. – Zawodnicy będą najpierw mieli do przebiegnięcia cztery pętle, a w drugim biegu dwie. Jak na dłoni będzie widać, jak wygląda sytuacja na trasie. To jeszcze bardziej podkręci atmosferę rywalizacji.
Wątpliwości, że to będzie udana impreza nie ma także Paweł Młynarczyk z Polskiego Związku Triathlonu.
– Mistrzostwa Polski w duathlonie to doskonała okazja do zakończenia sezonu triathlonowego w Polsce – mówi Młynarczyk. – Zawody na dystansie standard odbędą się na Pomorzu na malowniczych trasach, charakteryzujących się doskonałą nawierzchnią. Jestem pewien, że doświadczenie organizatorów będzie dodatkowym atutem Mistrzostw i możemy spodziewać się sportowego święta z udziałem najlepszych w kraju zawodników.
W połowie września w Ustce odbyły się zawody LOTTO Duathlon Energy. Wystartowało w nich wielu zawodników, którzy zapowiadali przyjazd do Gniewina.
– Jestem zadowolony ze startu – mówił Marek Barczewski, który zajął w Ustce drugie miejsce. – To niezłe przetarcie przed mistrzostwami. Jeszcze jest chwila na dopracowanie szczegółów.
W podobnym tonie wypowiadali się także inni sportowcy. Przygotowana do zawodów jest także gmina.
– Gmina Gniewino kocha sport i to już od wielu lat – mówi Zbigniew Walczak, wójt Gniewina. – Pierwsza była piłka nożna. To tutaj podczas Mistrzostw Europy w 2012 roku mieszkała reprezentacja Hiszpanii, która wygrała imprezę. Tu również trenują drużyny z różnych zakątków Polski i Europy. Przed rokiem odbyła się po raz pierwszy impreza z cyklu Triathlon Energy, a teraz nadszedł czas na duathlon i od razu zawody rangi Mistrzostw Polski. Bardzo cię cieszymy z tego i zapraszamy do Gniewina.

Rywalizacja dla dzieci i młodzieży
I na koniec warto jeszcze dodać, że podczas zawodów w Gniewinie odbędzie się rywalizacja biegowa dla najmłodszych. Dzieci i młodzież ścigać się będą na dystansie 200 m (1-6 lat), 500 m (7-11 lat), 1000 m (12- 15 lat).

Zapisy na www.timerecords.pl
Więcej informacji o cyklu na www.duathlonenergy.pl

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane