Rusza cykl Garmin Iron Triathlon – pierwszy etap już w najbliższą niedzielę w Płocku!

Blisko tysiąc zawodników zainauguruje w niedzielę tegoroczne zmagania w cyklu Garmin Iron Triathlon! Będzie to już trzecia edycja najstarszego i największego cyklu triathlonowego w Płocku, którego nie mogło zabraknąć wśród miast-gospodarzy. Na linii startu tradycyjnie staną zarówno debiutanci, amatorzy, jaki i najlepsi zawodnicy w kraju, między innymi: rodowity płocczanin Łukasz Kalaszczyński – aktualny Mistrz Polski w duathlonie czy Tomasz Brembor – zwycięzca klasyfikacji generalnej zeszłorocznego cyklu na dystansie 1/4 IM.

Podczas Garmin Iron Triathlon Płock zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: „połówkę” czyli 1/2 IM (1,9 km – 90 km – 21,1 km) oraz 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) i 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Na każdym z dystansów będzie można wziąć udział w sztafecie, w której jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie. Najmłodsi również zainaugurują zmagania w ramach tegorocznej edycji zawodów Garmin Kids na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Etap pływacki Garmin Iron Triathlon Płock odbędzie się w Zalewie Sobótka. Następnie na zawodników czeka wymagający, prawie kilometrowy dobieg do strefy zmian. Trasa kolarska przebiegać będzie ulicami Płocka, następnie zawodnicy pojadą drogą wojewódzką nr 562 przez Maszewo i Brwilno w stronę miejscowości Biskupice. W ramach etapu biegowego zawodnicy przemierzać będą między innymi malownicze uliczki na Płockim Rynku i fragment promenady nad Wisłą. Na dystansie 1/8 IM do pokonania będzie jedna pętla, na 1/4 IM 2 pętle, a na 1/2 IM 4 pętle.

Strefa zmian usytuowana będzie na Rynku w Płocku, tuż przed budynkiem Ratusza. Biuro zawodów i strefa EXPO z licznymi atrakcjami również znajdować się będą na Rynku. Meta oraz strefa finishera zlokalizowane będą na ul. Stary Rynek. Zorganizowanie zawodów w samym sercu miasta sprawi, że będą one niezwykle widowiskowe, a zgromadzeni kibice będą mieli okazję śledzić rywalizację nie ruszając się z miejsca!

Zostały ostatnie wolne miejsca na listach startowych! Aby wziąć udział w inauguracji cyklu Garmin Iron Triathlon 2019 w Płocku, należy wypełnić Formularz Zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu: www.irontriathlon.pl

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,290ObserwującyObserwuj
430SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze