Piotr Ławicki i Paulina Klimas ponownie najlepsi na sprincie podczas Enea Ironman 70.3 Gdynia

Enea Ironman 70.3 Gdynia 2019 to jedna z najważniejszych i największych imprez triathlonowych w Polsce. Sobota w Gdyni to rywalizacja na dystansie sprinterskim. Sportowcy mieli do pokonania 750 metrów pływania, 20 kilometrów na rowerze oraz 5 kilometrów biegu. W tym roku aura nie rozpieszczała zawodników i kibiców. W trakcie imprezy padał deszcz.

Drugie zwycięstwo z rzędu na tych zawodach zdobył Piotr Ławicki z czasem 01:00:22. Rywalizację kobiet także ponownie wygrała Paulina Klimas z czasem 01:07:24. Triathlon ukończyło 748 osób.

Oprócz rywalizacji indywidualnej startowały również sztafety. W sumie zawody ukończyło 124 sztafety w formatach męskie, damskie i mieszane. Najlepsze składy to: męska – Drużyna Mistrzów, damska – biegamyrazem.pl i mieszana – Dom Ronalda Mcdonalda w Budowie.

Adrian Kapusta
Zastępca redaktora naczelnego Akademii Triathlonu. Certyfikowany trener USA Triathlon Coach. Specjalizuję się w trenowaniu amatorów. Moja filozofia trenerska opiera się na indywidualnym podejściu do zawodnika ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków zawodowych i rodzinnych. Mądry trening i eliminowanie ograniczeń trenowanej osoby, to droga do bycia sprawniejszym i szybszym, a w rezultacie do osiągnięcia celów. Pasjonuję się sportami wytrzymałościowymi, w szczególności triathlonem.