Piotr za Piotra, czyli zmiana wśród Ambasadorów HTG!

Piotr Kraśko – Szef Wiadomości TVP i jeden z prowadzących główny program informacyjny Telewizji Polskiej – został Ambasadorem Herbalife Triathlon Gdynia. Zastąpił Piotra Gąsowskiego, który z powody kontuzji kolana musiał wycofać się z aktywnego ambasadorowania, ale pojawi się w Gdyni i będzie kibicował wszystkim triathlonistom. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w warszawskiej Restauracji Akademia zapewnił również, że będzie się starał wystartować w przyszłym roku. Kontuzja Piotra Gąsowskiego jest na tyle poważna, że lekarz zabronił tak intensywnych treningów, jakie Ambasadorzy przeprowadzają już od kilku miesięcy. Diagnoza była bezlitosna: chondromalacja rzepki III stopnia, czyli mówiąc wprost destrukcja chrząstki stawowej, co w 4-stopniowej skali Outerbridge’a oznacza pęknięcia pełnej grubości (szczeliny >1,25 mm) sięgające do kości podchrzęstnej. 4 lata temu Piotr Gąsowski miał już operowane kolano i kontuzja odnowiła się.  Aktora czeka w lipcu operacja i rehabilitacja, a po niej powrót do treningów.


„Bardzo żałuję, że tak się stało, bo dzięki dotychczasowym treningom i wsparciu wielu osób zacząłem już osiągać swoje małe sukcesy. Kiedyś przepłynięcie 25 metrów na basenie stanowiło dla mnie problem, a dziś mogę pokonać dystans 2km w czasie, który pozwoliłby mi zmieścić się w limicie czasowym wyznaczonym na pływanie” – powiedział Piotra Gąsowski podczas konferencji. 


IMG 4395


Ale Piotra zastąpi Piotr….Kraśko. Szef Wiadomości TVP uprawia sport regularnie, ale niegdy nie miał do czynienia z triathlonem. Kilka dni temu po raz pierwszy wsiadł na rower szosowy  – „Na początku wydawało mi się to bardzo dziwne…ta pozycja, sposób jazdy na szosówce zupełnie inny niż na „góralu”, nie mogłem się przyzwyczaić i sugerowałem organizatorom, że może lepszym wyjściem będzie wystatrować na rowerze górskim, ale po tych kilku dniach nie zamieniłbym szosówki na żaden inny rower”. Piotr Kraśko, podobnie jak pozostali Ambasadorzy, znalazł się pod opieką sportową Piotra Nettera, a także ekspertki żywieniowej Herbalife Agaty Ziemnickiej. 

 

krako

 

Pozostali Ambasadorzy trenują intensywnie. Jak zapewniał dziś Piotr Netter, panowie są już gotowi do startu i w formie umożliwiającej im ukończenie dystansu HalfIronman. Teraz trwa walka o wypracowanie jak najlepszej kondycji. 

 

Maciej Stuhr: „Trenujemy intensywnie, ale czasami brakuje czasu. Praca zawodowa, próby i spektakle uniemożliwają niekiedy treningi. Wczoraj skończyłem bieganie o północy”. 


Treningów nie odpuszcza również Borys Szyc, ale dziś nie mógł być na konferencji prasowej z powodu przeziębienia. Jutro więcej o treningach Ambasadorów i ich odczuciach na prawie 100 dni przed Herbalife Triathlon Gdynia. 
Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

  1. W tym przypadku nie kłamie 🙂 co prawda Piotr Kraśko zapisał się w ubiegłym roku na zawody w Suszu, ale nie podjął systematycznych treningów wszystkich 3 konkurencji i nie wystartował. Teraz jest już „w treningu” i w sierpniu wystartuje w Gdyni.

  2. Udanego powrotu do zdrowia Panie Piotrze!
    Powodzenia i determinacji w przygotowaniach do HTG Panie Piotrze!
    Pamietam rozmowe Łukasza Grassa z Piotrem Kraśko jakiś czas temu w TVP… a jednak udało sie Lukszowi zarazić Piotra wirusem Tri;)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,512ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane