Płock dołącza do cyklu Garmin Iron Triathlon!

Do przyszłorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon dołączył Płock, w którym 16 lipca 2017 r. odbędzie się wielki finał serii! Zawodnicy tradycyjnie do wyboru będą mieli jeden z dwóch dystansów: 1/4 IM lub o połowę krótszy 1/8 IM. Nowością w przyszłym roku będzie możliwość wystartowania w sztafecie również na 1/8 IM, co do tej pory możliwe było jedynie na ćwiartce. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, które będą mogły wziąć udział w zawodach biegowych Garmin Kids lub skorzystać ze strefy rodzinnej, którą przygotuje dla nich firma Beko.

 

Terminy Garmin Iron Triathlon 2017:

21.05.2017 – etap #1
04.06.2017 – etap #2 – Ślesin
18.06.2017 – etap #3 – Elbląg
02.07.2017 – etap #4 – Stężyca
16.07.2017 – etap #5 – Płock

 

„Cieszymy się, że do naszego cyklu dołączył Płock, który, ma potencjał na zorganizowanie dużej imprezy triathlonowej. Dogodna lokalizacja w centralnej część kraju, urokliwy Stary Rynek, na którym zostanie zlokalizowane centrum zawodów, a także piękne trasy, to niewątpliwie jeden z plusów tego miasta. Liczymy, że naszym zawodnikom spodoba się nowe umiejscowienie jednej z edycji Garmin Iron Triathlon” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

 

Płock położony w centralnej Polsce ma doskonały dojazd z większych polskich miast, co sprawia, że zawody triathlonowe w tej miejscowości mogą cieszyć się dużym powodzeniem. Odległość od Warszawy to 110 km, Poznania 230, Gdańska 270 km, Łodzi 115 km, Bydgoszczy 155 km.

 

Pływanie rozegrane zostanie w Zalewie Sobótka, położonym tuż obok Wisły. Trasa kolarska, wytyczona wzdłuż Wisły po doskonałym asfalcie, będzie płaska. Strefa zmian, EXPO oraz meta zlokalizowane zostaną na Starym Rynku w Płocku, co spowoduje, że będą to niezwykle widowiskowe zawody zarówno dla zawodników, jak i dla kibiców.

 

„W Płocku obędzie się wielki finał cyklu Garmin Iron Triathlon, co oznacza, że właśnie w tym mieście poznamy najlepszych triathlonistów całej serii. Do klasyfikacji generalnej cyklu jak co roku będą liczyły się cztery najlepsze starty w ramach Garmin Iron Triathlon. Podczas finału jak co roku dowiemy się też, kto odjedzie nowym samochodem ufundowanym przez naszego sponsora” – dodał Szołowski.

 

Zapisy na cały cykl uruchomione zostaną 14 listopada o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.irontriathlon.pl.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
317SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze