Płockie Towarszystwo Triathlonu DELTA zaprasza na zawody

Ruszają zapisy do VIII Ogólnopolskiego Triathlonu o Puchar Prezydenta Miasta Płocka. W tym roku ósma edycja Ogólnopolskiego Triathlonu o Puchar Prezydenta Miasta Płocka odbędzie się w sobotę 15 czerwca. Aby sprostać rosnącym wymaganiom zawodników Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA po raz pierwszy uruchomiło zapisy w formie elektronicznej. Do zawodów będzie można zapisywać się od 1 lutego poprzez specjalny formularz. Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta Płocka to największa impreza triathlonowa na Mazowszu. W 2012 roku Otwarte Mistrzostwa Amatorów oraz w start główny w ramach Grand Prix Wheeler Triathlon Tour MTB  ukończyło 197 zawodników. W tym roku ranga płockiego triathlonu wzrośnie, ponieważ w ramach zawodów odbędą się Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie MTB.  Zawodnicy będą rywalizować w malowniczej scenerii Wzgórza Tumskiego. Część pływacka zawodów obdywa się w Zalewie Sobótka, a jazda na rowerze i bieg wokół zalewu. Doskonała lokalizacja sprawia, że płocki triathlon jest niezmiernie widowiskowy dla kibiców.

Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta Płocka jest przyjazny dla początkujących zawodników. W pierwszym starcie, Otwartych Mistrzostwach Płocka Amatorów, zawodnicy rywalizować będą na dystansie 400 metrów pływania – 8 km jazdy na rowerze i 2 km biegu. Natomiast Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta Płocka dedykowany jest bardziej zaawansowanym zawodnikom. Rywalizacja odbywa się na dystansie 750 metrów pływania – 20 jazdy na rowerze oraz 5 km biegu. Wszystkich zawodników obowiązuje jazda na rowerach MTB.

W dotychczasowych edycjach triathlonu startowali zawodnicy ze krajowej czołówki m.in: Filip Przymusiński (sześciokrotny zwycięzca), Krzysztof Augustyniak, Mateusz  Kaźmierczak, Maria Pytel, Monika Smaruj czy Agnieszka Cieślak. Aby wystartować w VIII Ogólnopolskim Triathlonie o Puchar Prezydenta Miasta Płocka należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przelać na konto PTT DELTA opłatę startową do 31 maja 2013 roku.

Wszystkie informacje na temat triathlonu zawarte są kalendarzu imprez.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,291ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze