Podsumowanie Gali Polskiego Triathlonu 2017

Gala Polskiego Triathlonu to wyjątkowe wydarzenie dla społeczności triathlonistów. Dla większości zawodników jest to oficjalne zakończenie sezonu, a więc dobry czas na podsumowanie najważniejszych wydarzeń z całego roku. Tegoroczne spotkanie było już siódmym z rzędu. Podczas Gali wyróżniliśmy zwycięzców plebiscytu Akademii Triathlonu, najlepszych triathlonistów Pucharu Polski w Triathlonie organizowanego przez Polski Związek Triathlonu oraz laureatów “Enea Grand Tri”.

Prestiżowy Hotel Bellotto ugościł ponad 200 uczestników. Był to niewątpliwie rekord frekwencji. Jednak chętnych do wzięcia udziału było znacznie więcej, pula wolnych miejsc rozeszła się bardzo szybko. Już pracujemy nad tym aby w przyszłym roku móc przyjąć większą ilość gości.

Gwiazdami wieczoru byli Jerzy Górski bohater powieści biograficznej Łukasza Grassa – “Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą” i filmu o tym samym tytule oraz Marcin Konieczny – tegoroczny Mistrz Świata Ironman w kategorii wiekowej 45-49 lat.

Część oficjalna Gali rozpoczęła się od spotkania z Jerzym Górskim. Prowadzący Galę Łukasz Grass przeprowadził ciekawą rozmowę z legendarnym już Jurkiem Górskim. Widownia także miała możliwość zadawania pytań. W części kuluarowej Jurek był dostępny dla każdego kto miał ochotę zamienić z nim słowo lub dostać autograf.

Marcin Konieczny “MKON” znany ze swojego poczucia humoru bez większego wysiłku potrafił rozśmieszyć publiczność. Marcin przywiózł ze sobą unikalne pamiątki z Hawajów. Gadżety zostały puszczone w obieg po sali i każdy mógł namacalnie zobaczyć jak wyglądają nagrody, o które rywalizuje cały świat na Ironman Kona.

Jury Akademii Triathlonu postanowiło przyznać tytuł Zawodnika Roku 2017 Łukaszowi Kalaszczyńskiemu, który był niedościgniony dla innych Polaków. Jego największe sukcesy w tym sezonie to 3 miejsce na Ironman 70.3 Ruegen, gdzie zawody wygrał Patrick Lange – Mistrz Świata Ironman. Kolejne podium to 5150 Warsaw, zawody spod szyldu Ironman – tam Łukasz zajął 2 miejsce. Oprócz tego gdzie nie wystartował, tam wygrywał wszystkie lokalne starty na dystansach od ⅛ ironman aż po ½ ironman. Tutaj można wymieniać Garmin Iron Triathlon, Challenge Poznań, Castle Triathlon Malbork czy Puchar Polski Elemental Tri Series. Łukasz zdradził tajemnicę, że w przyszłym roku chce zadebiutować na pełnym dystansie Ironman.

 

Amatorem Roku został wcześniej wspomniany Marcin “MKON” Konieczny. Tytuł Mistrza Świata Ironman zdobyty na Hawajach to rzecz nietuzinkowa. Dawno już nie mieliśmy tak wysokiego poziomu amatorów jak to się dzieje obecnie. Marcin oficjalnie zadeklarował chęć walki o kolejny tytuł Mistrza Świata tym razem w kategorii wiekowej M50-54. Na to jeszcze trochę będziemy musieli poczekać.

Pozostałe nagrody przypadły organizatorom zawodów triathlonowych z podziałem na kategorie. Decyzją internautów zwyciężyli:

Najlepsza Impreza Roku 2017 – dystans połówka/długi/ultradługi

Enea Ironman 70.3 Gdynia powered by Herbalife.

Najlepsza Impreza Roku 2017 – dystans olimpijski/ćwiartka/sprinterski

Triathlon Mietków

Najlepszy Cykl 2017

Garmin Iron Triathlon

Debiut Roku 2017

Garmin Iron Triathlon Płock

 

Polski Związek Triathlonu nagrodził miejsca 1-3 w Pucharze Polski w Triathlonie. Zawodowcy i Amatorzy mieli do wyboru sześć startów. Do klasyfikacji było liczonych pięć najlepszych wyników. Dla wyczynowców przygotowano nagrody finansowe i rzeczowe. Dla amatorów przewidziane nagrody to były okolicznościowe statuetki oraz vouchery na dowolnie wybrany start w Elemental Tri Series w 2018 roku. PZTri wręczył także premie finansowe wszystkim klubom startującym w Pucharze Polski. Wyniki można sprawdzić w artykule Najlepsi triathloniści Pucharu Polski 2017.

Wręczone zostały także statuetki dla trzech najpopularniejszych triathlonistów, którzy wygrali „Enea Grand Tri”. Zwycięzca Bogusław Tomaka otrzymał możliwość startu w wybranych przez siebie zawodach Ironman w Europie. Bogusław wybrał triathlon w Barcelonie. Wywiad z tym triathlonistą można przeczytać w artykule Zwycięzca plebiscytu triathlonistę roku „Enea Grand Tri”. Organizatorem tego plebiscytu jest Partner Główny Gali Polskiego Triathlonu – firma Enea – wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie energii elektrycznej. Enea od lat jest zaangażowana w polski triathlon, jest sponsorem tytularnym takich zawodów jak Enea Ironman 70.3 Gdynia, Enea Ironman 5150 Warsaw czy Enea Bydgoszcz Triathlon.

Ostatnim punktem programu części oficjalnej była prezentacja Polskiego Związku Triathlonu. Zbigniew Łasica przedstawił wstępny kalendarz startów mistrzowskich na rok 2018. Wszystkie terminy będzie można znaleźć w Kalendarzu imprez Akademii Triathlonu.

Tradycyjnie już po zakończonej części oficjalnej udaliśmy się do piwnic Pałacu gdzie do późnych godzin nocnych bawiliśmy się przy dobrej muzyce. Żal było się rozstawać. Na takie wydarzenie czeka się cały rok. Mamy nadzieję, że miło będziecie wspominali wspólnie przeżyte chwile, a spotkanie będzie dla Was dodatkową motywacją na nadchodzący sezon.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda, że Autor nie napisał więcej, o czym mówił Jerzy Górski ani, jakimi żartami bawił publiczność Marcin Konieczny, bo nagłośnienie sali było fatalne i osoby siedzące z tyłu prawie nic nie słyszały, a dla pozostałych czytelników też pewnie byłoby to interesujące.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,386ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze