Podsumowanie sezonu GVT BMC Triathlon Team

Październik to zdecydowanie najlepsza pora na podsumowanie zakończonego już sezonu triathlonowego. Zawodnicy GVT BMC Triathlon Team w minionych miesiącach zdobyli 48 zwycięstw, a w sumie aż 101 razy pojawili się na podium!

 

Zbigniew Gucwa – dyrektor sportowy ekipy, dokładnie przed rokiem zakończył proces poszukiwania 10 zawodników, którzy będą reprezentowali barwy GVT BMC Triathlon Team. Dla wielu z nich było to zupełnie nowe doświadczenie, bowiem takiego projektu w historii polskiego triathlonu – jeszcze nie było. Oprócz treningów doszły liczne wyjazdy na zgrupowania i dość niecodzienne zadania, ale bardzo potrzebne w życiu nowoczesnego sportowca, czyli praca z fotografem i dbanie o wizerunek ekipy i jej sponsorów. W trakcie zawodów, cała dziesiątka mogła liczyć na opiekę fizjoterapeuty czy pomoc mechanika.

To dla nas niezwykle udany sezon. Mamy ogromną satysfakcję z dokonanych wyników. Dziękuje bardzo naszym walecznym zawodnikom, którzy cały sezon dawali z siebie wszystko i cały czas utrzymywali bardzo wysoki poziom sportowy. Chciałbym również bardzo podziękować całej obsłudze drużyny, która cały czas dawała z siebie 200%, żeby niczego nie brakowało naszym zawodnikom – opowiada Gucwa.

 

Podziękowania również należą się naszym amatorom z GVT, którzy bardzo dobrze przyjęli zawodników GVT BMC. Dzięki temu stworzyliśmy uzupełniającą się strukturę. Mamy satysfakcję, że ponad połowa drużyny zawodowej to są zawodnicy z którymi współpracujemy już przynajmniej dwa lata, a większości przypadków trzy lub nawet jak z Maciejem Chmurą cztery lata. Mimo tego cały czas udaje nam się zapewnić stabilny rozwój.

 

Również nowe osoby bardzo dobrze wkomponowały się w nasz projekt i zaliczyły progres w stosunku do poprzednich sezonów. Oczywiście mam świadomość, że to przede wszystkim sukces samych zawodników, którzy pracowali na to przez cały rok – kontynuuje.

 

Podsumowanie sezonu GVT BMC 1.jpg

Fot. GVT BMC

 

Z drugiej strony to także sukces całej obsługi ekipy, która wielokrotnie ratowała z opresji (przy problemach zdrowotnych, technicznych) członków drużyny. Osobiście uważam, że aż tak duża ilość zwycięstw – to efekt pracy nad detalami. W zakończonym właśnie sezonie nasi zawodnicy startowali bardzo dużo. Udało się nam zorganizować pięć zgrupowań, przez co miniony rok był bardzo intensywny. O to właśnie chodziło, by w pierwszym sezonie działalności zdobyć jak najwięcej doświadczenia. Mam tu na myśli zarówno zawodników, jak i obsługę. Na pewno zdarzały się drobne błędy, ale w naszym odczuciu były to błędy potrzebne. Wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski i zdobyte doświadczenie z pewnością pozwoli na to, by w przyszłości funkcjonować jeszcze lepiej.

 

Osobiście już nie mogę doczekać się kolejnego sezonu, żeby jeszcze mądrzej wykorzystywać potencjał naszych zawodników. Bardzo dziękujemy naszym partnerom. W pierwszej kolejności wielkie podziękowania dla BMC Switzerland. To właśnie dzięki tym rowerom nasi zawodnicy oszczędzali bardzo dużo energii podczas etapu kolarskiego i zawsze mogli liczyć na niezawodny sprzęt. Dziękujemy bardzo firmom: HIGH5, Triseven, Ron Wheels, Sportslab, Sportofino, Verge, Adsystem, Zone3, SBR Sports, Butik Optique, PmRider, Interferie Sport Hotel Bornit, Pomiarmocy.eu, ForPro, Akademia Triathlonu, Finis Poland, AZS Katowice, LKKS Górnik Wałbrzych, WKS Grunwald dzięki tym wszystkim firmom i instytucjom – naszym zawodnikom niczego nie brakowało. Dziękujemy za zaufanie. Dziękujemy również organizatorom zawodów triathlonowych, którzy wielokrotnie wyciągali do nas rękę i zapraszali naszych zawodników. Ogromne podziękowania należą się również wszystkim naszym kibicom. Z upływem kolejnych startów, pojawiało się ich coraz więcej. Dziękujemy za udzielane wsparcie i trzymajcie kciuki dalej!


Podsumowanie sezonu GVT BMC 2.jpg

Fot. GVT BMC

 

Nowy sezon to także kilka zmian w projekcie GVT BMC Triathlon Team. W składzie pojawi się dwójka nowych zawodników kategorii PRO. Będzie to kobieta i mężczyzna, a ich nazwiska zostaną ogłoszone wkrótce. Rozbudowana zostanie „sekcja” age-group, którą tworzyli do tej pory Mateusz Petelski i Marek Szczewczyk. Dołączy do nich kilku zawodników i zawodniczek.

 

W przyszłym roku zamierzamy wprowadzić większą ilość startów zagranicznych. Z pewnością nie zabraknie nas także w największych imprezach triathlonowych w Polsce. Zachęcam do śledzenia strony internetowej drużyny oraz kanałów na mediach społecznościowych. Wkrótce ruszy także kanał na YouTube w którym będziemy pokazywać pracę naszej drużyny zza kulis. Z ciekawostek mogę zdradzić, że w ramach przygotowań do kolejnego sezonu – nasi zawodnicy wystartują w profesjonalnych wyścigach kolarskich. Drużyna będzie liczyć 10 zawodników PRO oraz przynajmniej 10 zawodników age group. Więcej szczegółów już wkrótce. Nowy sezon oficjalnie zaczynamy trzeciego listopada zgrupowaniem w Szklarskiej Porębie w naszym „polskim domu” czyli Hotelu Bornit, zakończył.

 

Podsumowanie sezonu GVT BMC 3.jpg

 Fot. GVT BMC

 

W nowej funkcji znalazł się również znany i ceniony w środowisku triathlonowym Prof. Artur Pupka, który w GVT BMC Triathlon Team objął funkcję lekarza drużyny i szefa sztabu medycznego.

 

Rok istnienia GVT BMC Triathlon Team to nie tylko zwycięstwa czy wysokie pozycje w zawodach triathlonowych w kraju i na świecie. To również wspaniały okres docierania się zespołu, zarówno zawodników jak i kierujących nimi trenerów i zespołu medycznego. Przystępując do pracy w drużynie jako lekarz sportowy i szef zespołu medycznego, nie spodziewałem się ogromu pracy jaka na mnie spadła. Wielokrotnie wcześniej udzielałem różnych porad amatorom i zawodnikom sportów wytrzymałościowych, ale systemowa praca z zawodnikami i zespołem trenerskim okazała się bardzo wymagająca – podsumowuje.

 

Przez ten rok wypracowaliśmy w zespole odpowiednie schematy postępowania oparte na obserwacji każdego zawodnika pod względem medycznym i fizjologicznym. Określony panel badań, charakter zdawanych relacji, analiza wyników sportowych pod kątem wydolnościowym umożliwia bardzo precyzyjne przygotowanie każdego sportowca z drużyny do sezonu startowego i utrzymanie odpowiedniego poziomu w zawodach. Bardzo optymistyczną obserwacją po roku pracy jest praktycznie brak poważniejszych kontuzji w zespole. Osiągnięcie takiego komfortu możliwe jest nie tylko przez działanie zespołu medycznego, ale także dzięki ogromnemu zaufaniu trenera do mnie jako kierownika medycznego drużyny. Efekty wytężonej pracy mogliśmy obserwować w minionym sezonie. Jestem przekonany, że ten zespół młodych, ambitnych, wspierających się sportowców potwierdzi w nadchodzącym sezonie swoją wartość – dodał na zakończenie Prof. Pupka.

 

PS: Tak naprawdę, wyglądało to tak.

 

Najważniejsze sukcesy zawodników GVT BMC Triathlon Team w sezonie 2017:

Tomasz Brembor
Mistrz Polski sztafet
brązowy medal Mistrzostw Polski na dystansie średnim
1. miejsce Garmin Iron Triathlon Piaseczno 1/4 IM
4. miejsce Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim

 

Maciej Chmura
Mistrz Polski na dystansie Ironman
1. miejsce Challenge Poznań
9. miejsce Ironman Emilia-Romagna

 

Marek Jaskółka
7. miejsce Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim
1. miejsce Sławski Festiwal Triathlonu

 

Łukasz Kalaszczyński
Mistrz Polski na dystansie średnim
1. miejsce Challenge Poznań
3. miejsce Ironman 70.3 Reugen

 

Hanna Kaźmierczak
srebrny medal Mistrzostw Polski sztafet mix
5. miejsce Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim
brązowy medal Wojskowych Mistrzostw Świata w klasyfikacji drużynowej

 

Mateusz Kaźmierczak
srebrny medal Mistrzostw Polski sztafet mix
2. miejsce JBL Triathlon Sieraków 1/2 IM
3. miejsce Challenge Poznań 1/4 IM
4. miejsce Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim

 

Paulina Klimas
Mistrzyni Polski na dystansie sprinterskim u-23
Mistrzyni Polski na dystansie olimpijskim u-23
Mistrzyni Polski Sztafet mix
srebrny medal Mistrzostw Polski na dystansie olimpijskim Elita
srebrny medal Mistrzostw Polski na dystansie sprinterskim Elita

 

Paulina Kotfica
srebrny medal Mistrzostw Polski na dystansie średnim
srebrny medal Mistrzostw Polski sztafet mix
11. miejsce w mistrzostwach świata na dystansie średnim – Challenge Samorin
3. miejsce Enea 5150 Warsaw
brązowy medal Wojskowych Mistrzostw Świata w klasyfikacji drużynowej

 

Tomasz Łyko
zwycięstwo w Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny
srebrny medal para-kolarskich Mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego
brązowy medal para-kolarskich Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas

Mateusz Petelski
2. miejsce Garmin Iron Triathlon Elbląg
8. miejsce JBL Triathlon Sieraków 1/2 IM.

 

Marek Szewczyk
Mistrz Polski kategoria wiekowa 30-34 na dystansie średnim
1. miejsce Triathlon Szczecin dystans średni

 

Robert Wilkowiecki
srebrny medal mistrzostw Polski sztafet
1. miejsce Garmin Iron Triathlon Ślesin
2. miejsce klasyfikacja generalna Garmin Iron Triathlon
4. miejsce Mistrzostwa Polski na dystansie średnim

 

Podsumowanie sezonu GVT BMC 4.jpg

Fot. GVT BMC

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze