Podsumowanie zgrupowania GVT BMC w Szklarskiej Porębie

Drużyna GVT BMC Triathlon Team ma za sobą pierwsze zgrupowanie poprzedzające sezon 2018. Bazą obozu ponownie był Interferie Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie.

3 listopada zawodniczki i zawodnicy GVT BMC Triathlon Team rozpoczęli swoją drogę przygotowań do sezonu 2018. Korzystając z gościnności Hotelu Bornit – właściciela Darka Lubosa i jego niezawodnego zespołu, większość kadry na sezon 2018 mogła spotkać się po raz pierwszy w komplecie.

W trakcie 13 dniowego zgrupowania zawodnicy do wykonania mieli 31 jednostek treningowych. Złożyło się na to łącznie: ponad 11 godzin pływania, ponad 14 godzin na rowerze, ponad 19 godzin biegania i marszobiegów po górach. Dodatkowo sześć razy zawodnicy wykonali treningi na siłowni.

Zawodnicy GVT BMC Triathlon Team podlegają również kontroli zespołu medycznego kierowanego przez prof. Artura Pupkę.

„Wszyscy zawodnicy zostali poddani ocenie lekarskiej. Dodatkowo każdy zawodnik i zawodniczka, zostali przebadani z zastosowaniem określonego panelu badan krwi. Na tym etapie przygotowań do sezonu 2018, ocena wszystkich sportowców wypadła pomyślnie. Wierzę, że nasza wspólna kontrola lekarsko-fizjoterapeutyczna, którą prowadzę z naszym fizjoterapeutą Tomkiem Niedźwieckim – umożliwi pełne uczestnictwo w treningach i dzięki temu zawodnicy będą osiągać jak najlepsze wyniki w przyszłorocznych zawodach”.

Podczas zgrupowania panował bardzo intensywny harmonogram. Oprócz czysto sportowych obowiązków, takich jak: treningi, wspólne ustalanie kalendarza startów, regeneracja, fizjoterapia – pojawiły się również inne zajęcia. Fotograf drużyny – Szymon Gruchalski, przeprowadził kilka sesji zdjęciowych dla partnerów technicznych, a nowi zawodnicy – Aleksandra Jędrzejewska i Krzysztof Hadas, mogli zaprezentować się przed obiektywem pierwszy raz w nowych barwach. Po wszystkim duet oczywiście musiał się „wkupić” do zespołu.

Podczas zgrupowania zawodnicy uczestniczyli w kilku warsztatach i wykładach. Definicję nowoczesnej regeneracji zaprezentowali przedstawiciele firmy Weron, którzy pokazali m.in system Recovery Pump – specjalnych nogawek napełnianych powietrzem. Ich działanie dzięki sekwencyjnej przerywanej pneumatycznej kompresji, powoduje zwiększenie powrotu krwi żylnej i limfy.

Krzysztof Spławski – przedstawiciel BMC Switzerland zaprezentował nowe modele rowerów MTB z których zawodnicy korzystali na górzystych trasach w Karkonoszach i Górach Izerskich. Nie zabrakło również wypadu na single track’i do Czech.

Emil Wydarty, czyli popularny El Kapitano wprowadził drużynę w temat wszelkich nowinek technologicznych w świecie triathlonu i zaprezentował arcyciekawą prezentację dotyczącą aerodynamiki w tym sporcie. Sporo mitów dotyczących zwłaszcza odcinka kolarskiego zostało obalonych, a zawodnicy dowiedzieli się w jak łatwy i prosty sposób zaoszczędzić kilka watów.

Dorota i Marcin Łogin – przedstawiciele SBR Sports Polska i Incrediwear Polska, zaprezentowali gamę produktów z których korzystać będą zawodnicy GVT BMC Triathlon Team w sezonie 2018. Oprócz specjalnej odzieży medycznej – pomagającej m.in szybciej wracać do zdrowia w trakcie kontuzji lub mikro urazów, zawodnicy zostaną wyposażeni w kosmetyki Triswim i smar do ciała Trislide.

Jeden z luźniejszych dni zawodnicy i obsługa ekipy wybrała się do Jeleniej Góry, by zwiedzić największą fabrykę firmy Verge, która ubiera GVT BMC Triathlon Team w kombinezony triathlonowe, ubrania kolarskie i dresy. W pracowni przygotowywane są zamówienia dla wszystkich klientów firmy Verge na całym świecie, które swoje przedstawicielstwa ma nie tylko w Europie i Stanach Zjednoczonych, ale również w Azji.

11 listopada zawodnicy GVT BMC Triathlon Team wystartowali w Biegu Niepodległości w Jeleniej Górze. Jako krótkie przetarcie u progu przygotować do nowego sezonu, wszyscy zdecydowali się na dystans 5 km. Najlepszy w klasyfikacji open był Krzysztof Hadas, a podium uzupełnili Mateusz Kaźmierczak i Maciej Chmura. Piąty był Robert Wilkowiecki. W klasyfikacji Pań zawodniczki GVT BMC Triathlon Team również nie zawiodły. Wygrała Hania Kaźmierczak przed Eweliną Szabelską, a piąta była Paulina Klimas.

Kolejne zgrupowanie GVT BMC Triathlon Team odbędzie się w styczniu, ale zawodnicy będą mieli okazję trenować już w cieplejszych warunkach. Tym razem Szklarską Porębę drużyna zamieni na słoneczną Hiszpanię.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane