Pojedynek gigantów w Suszu

Istny pojedynek gigantów zapowiada się podczas EuCO Susz Triathlon 2015 na dystansie średnim, który odbędzie się 27 czerwca. Do startu w tych zawodach zgłosiło się wielu utytułowanych zawodników i wszystko wskazuje na to, że walka o zwycięstwo będzie trwała do samego końca. Pewne jest, że tytułu zdobytego rok wcześniej nie obroni Michał Siejakowski, który w związku z niedostatecznym przygotowaniem do sezonu zmuszony był odwołać swój start w Suszu. Faworytem wydaje się być świeżo upieczony obrońca tytułu Mistrza Polski na tym dystansie Kacper Adam, który po roku przerwy wraca do Susza, by w końcu i tu odnieść swoje zwycięstwo. O tym, jaką dysponuje mocą przekonali się uczestnicy Mistrzostw Polski w Sierakowie, gdzie Kacper obronił tytuł zdobyty rok wcześniej w Poznaniu. Plany będzie się mu starał pokrzyżować srebrny medalista wspomnianych Mistrzostw Łukasz Kalaszczyński, który pechowo od dwóch lat w związku z kontuzjami nie startował na suskich zawodach, a teraz wszystko wskazuje, że w pełni zdrowia powalczy o zwycięstwo. Faworytów należy upatrywać również w Danielu Formeli i Filipie Przymusińskim. Przymusiński dwa lata temu zajął w Suszu drugie miejsce przegrywając jedynie z Jakubem Czają, więc smak podium w Suszu już zna i chętnie posmakowałby go raz jeszcze. Dla Formeli będzie to debiut na suskich zawodach i pierwszy start w Polsce po zdobytym slocie na Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3. Przypomnijmy, że kwalifikację zdobył we Francji podczas zawodów Pays d’Aix wygrywając Age Group 25. Kolejnym zawodnikiem, który może w Suszu zwyciężyć jest Marek Jaskółka. Najbardziej utytułowany polski triathlonista, dwukrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich (Pekin 2008 i Londyn 2012) zakończył już swoje ściganie na krótkich dystansach i przeniósł się na te dłuższe. I trzeba przyznać, że zrobił to z wielkim powodzeniem, bo niewątpliwym sukcesem Jaskółki było 22 miejsce podczas październikowych Mistrzostw Świata na pełnym dystansie w Kona na Hawajach w kategorii PRO. A przecież wśród startujących w Suszu są jeszcze m.in. Bartłomiej Pawełczak, Krzysztof Staniszewski, Sebastian Najmowicz, Tomasz Spaleniak, Paweł Reszke, Bartosz Banach czy Maciej Chmura. Gigantów, więc będzie pod dostatkiem!

 

{gallery}susz2015{/gallery}

Jednak suskie zawody to nie tylko rywalizacja tych najlepszych, najbardziej utytułowanych. To również walka w licznych kategoriach wiekowych. Age Grouperzy mają swoje małe mistrzostwa, bowiem dekoracje odbędą się w siedmiu kategoriach wiekowych wśród kobiet i dziewięciu wśród mężczyzn. Wśród startujących nie zabraknie m.in. czołowego polskiego age groupera Jacka Gardenera czy felietonistów i komentatorów Akademii Triathlonu Artura Pupki, Marcina Stajszczyka, Arkadiusza Cicheckiego (walka na słowa i plany w strefie zmian już trwa w najlepsze) czy Andrzeja Kozłowskiego, który na zawody do Susza przyjedzie z Kanady. Warto wspomnieć również o tym, że podczas EuCO Susz Triathlon rozgrywane są również dwie kategorie lokalne. Wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy wywodzący się z Susza oraz województwa warmińsko-mazurskiego, którego Marszałek objął Patronatem Honorowym suskie zawody.

Pula nagród na dystansie średnim jest taka sama dla mężczyzn oraz kobiet i przedstawia się następująco:
I miejsce – 5.000 zł
II miejsce – 3.000 zł
III miejsce – 2.000 zł
IV miejsce – 1.500 zł
V miejsce – 1.000 zł

Wartościowe nagrody rzeczowe dla najlepszych w swoich kategoriach wiekowych zapewnia liczne grono sponsorów EuCO Susz Triathlon 2015.

Zapraszamy do Polskiej Stolicy Triathlonu by być świadkiem tych jakże ciekawie się zapowiadających zawodów.

 

—————-

 

Mamy dla was konkurs! Typujemy zwycięzcę i jego wynik w sobotniej rywalizacji (dystans 1900m/90km/21,1km). Odpowiedzi należy udzielać w komentarzach poniżej artykułu w formie: imię i nazwisko zwycięzcy oraz czas w formacie gg:mm:ss. Do wszyskich niepełnych wyników automatycznie dodajemy końcówkę 00.

 

Nagrody: do wygrania są słuchawki Jabra Active (I miejsce) oraz 2x okulary marki Solano (II i III miejsce). Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród tych, którzy prawidłowo wytypują zawodnika oraz będą najbliżej wyniku zwycięzcy. W przypadku dwóch takich samych odpowiedzi decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Na odpowiedzi czekamy do piątku, 26 czerwca do końca dnia (23:59).

Powiązane Artykuły

73 KOMENTARZE

 1. Słaby nie jest słaby :)) Gratulujemy celnego ocenienia wyniku i zwycięzcy.
  Drugi wynik to Dariusz Korecki (AT Team) – pomylił się o 13 sekund.
  Trzeci wynik to Daniel Kozłowski – pomylił się o 27 sekund.
  Wszyscy byliście naprawdę blisko – znacie się na rzeczy!

 2. Liczyłem, że Marek Jaskółka przybije kibicom jedną piątkę więcej i było by co do sekundy 🙂
  Gratulacje dla zwycięzcy, wszystkich startujących, organizatorów, wolontariuszy i wspaniałej ludności Susza.
  ps. Fajny plac zabaw dla dzieci 🙂
  Oj żeby jeszcze tylko tak kostki nie było …;-)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze