Polacy w Ironman 70.3 Sankt Polten Austria

20 Maja ponad 2000 zawodników i zawodniczek uczestniczyło w zawodach serii europejskiej – Iromnan 70.3 European Tour 2012 w Sanknt Polten w Austrii. Na starcie sławy światowego triathlonu z Farisem Al Sultanem i Andreasem Raelertem na czele. Punktualnie o 7.00 rano zawody rozpoczęli zawodnicy kategorii Pro pokonując trasę 1900 metrów pływania na dwóch sąsiadujących ze sobą jeziorach. To jedna z atrakcji zawodów bo po przepłynięciu ok. 1000 metrów zawodnicy mają do pokonania ponad 200 metrów biegiem po moście i trasą łączącą brzegi obu jezior. Najszybszym pływakiem okazał się ubiegłoroczny zwycięzca, Czech Filip Ospaly. Właśnie on po przejechaniu trasy rowerowej biegnącej pomiędzy winnicami nad Dunajem i doskonałym biegu zwyciężył w czasie 3.54.46. Drugi Był Andreas Raelert 3.55.25 a trzeci Francuz Cyril Viennot w czasie 3.56.19. Faris Al. Sultan zakończył zawody na 12 miejscu w czasie 4.02.13.

{gallery}pelten1{/gallery}

Wsród kobiet zwyciężyła Szwajcarska zawodniczka Julita Gajer przed Ericą Csamor z Węgier i Nataszą Badman z Austrii. W zawodach uczestniczyli także zawodnicy z Polski, którzy w liczbie 28 osób stawili się na starcie zawodów. Nasi zawodnicy pojawili się na czołowych miejscach w kategoriach wiekowych. Najlepszy wynik osiągną Krzysztof Staniszewski, który z czasem 4.25.21 zajął 3 miejsce w kategorii 25-29 lat. W tej samej kategorii 7 miejsce zajął Mikolaj Luft 4.28.15. Kacper Adam z wynikiem 4.29.11 był piaty w kategorii 18-24 lata. Sankt Polten to idealne miejsce na pierwszy start w sezonie. 70 kilometrów za Wiedniem kilka godzin jazdy samochodem od granicy Polski. Przepiękna trasa, doskonała organizacja i niezapomniane przeżycia spod znaku Ironman.

Więcej informacji na blogu Kacpra. Zapraszamy.