Polacy wystartują w Challenge Samorin. Kacper Stępniak na liście PRO

Tegoroczna edycja Challenge Samorin (The Championship) zapowiada się na największą w historii imprezy. Na Słowacji wystartuje duża grupa zawodników z Polski, a pośród profesjonalistów będzie Kacper Stępniak.

ZOBACZ TEŻ: Gabriela Kaczka zrezygnowała z pracy w IT na rzecz triathlonu. „Stres mnie paraliżował”

Prawie 2.000 osób z całego świata wystartuje w najbliższą niedzielę w różnych wyścigach Challenge Samorin. Na linii startu będzie ponad 100 profesjonalistów i profesjonalistek. Na liście połówki The Championship jest również prawie 50 age-grouperów z Polski.

Challenge Gdańsk – dystans średni 10% taniej! Aby uzyskać indywidualny kod rabatowy napisz e-mail na [email protected] zatytułowany „Kod rabatowy – Challenge Gdańsk dystans średni”. Kod wykorzystasz tutaj.

Stępniak zmierzy się z Bogenem, Heemeryckiem i Skipperem

Na liście profesjonalistów jest 13 zawodników, którzy są aktualnie w najlepszej „50” rankingu PTO. Jednym z faworytów będzie zdecydowanie Pieter Heemeryck. Zawodnik zajął niedawno 3. miejsce w T100 Singapur, a w Samorin będzie startował już 6. raz.

Dalsza część listy wygląda również bardzo mocno. O triumf powalczą między innymi mistrz świata na połówce z Lahti Rico Bogen, a także Daniel Baekkegard, Fredric Funk oraz Joe Skipper. Ten ostatni będzie szukał dobrego wyniku po DNF w Teksasie. Kacper Stępniak w przeszłości występował już też w The Championship i spróbuje poprawić 13. miejsce z zeszłego roku.

W wyścigu kobiet zobaczymy zeszłoroczną zwyciężczynię Indię Lee, która sezon rozpoczęła triumfem w T100 Miami. Wielka Brytania będzie mocno reprezentowana na Słowacji, bo na linii startu pojawią się również Lucy Buckingham oraz Fenella Langridge. Oprócz nich na liście profesjonalistek są między innymi Caroline Pohle, Anne Reischmenn, Laura Madsen i Marta Sanchez.

Relację z wyścigu PRO będziesz mógł śledzić poniżej (niedziela, od 8:15):

Polscy age-grouperzy na liście startowej

Podczas imprezy odbywającej się w x-bionic sphere niedaleko Bratysławy, zaplanowano ponownie kilka wyścigów. Wspomniane The Championship jest najważniejszym, a zawodnicy kwalifikują się do niego w innych wydarzeniach na całym świecie.

W tegorocznej edycji na liście startowej jest około 50 age-grouperów z Polski. W niedzielę na mistrzowskiej połówce wystartują między innymi Agnieszka Szwędowicz, Anna Andrałojć, Dawid Jankowski, Karolina Jahnz, Karolina Filipkowska, Małgorzata Nowak, Marcin Kosowski i Marta Dmochowska.

Listy startowe wyścigów znajdują się w tym miejscu.

Wywalcz kwalifikacje na „The Championship” podczas Challenge Gdańsk

Pozostał miesiąc do zawodów Challenge Gdańsk, podczas których zawodnicy będą mogli uzyskać kwalifikacje do The Championship. Tegoroczna edycja zaplanowana została na 14 do 16 czerwca. Bardzo ciekawie zapowiada się dystans średni, na którym zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wygrają pakiet na europejskie wyścigi Challenge.

Dzięki Akademii Triathlonu na dystans średni Challenge Gdańsk możesz zapisać się o 10% taniej. Tylko do końca maja cena wynosi 299€, ale z naszym kodem obniżysz go do 270€!

Napisz e-mail pod adres [email protected] zatytułowany „Kod rabatowy – Challenge Gdańsk dystans średni”. W odpowiedzi od nas dostaniesz kod, który zadziała przy rejestracji tutaj. Kod można wykorzystać tylko raz.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane