POLADA doceniona przez Światową Agencję Antydopingową i Unię Europejską 

Polska Agencja Antydopingowa została wyróżniona przez WADA i Unię Europejską. Organizacja otrzymała „jedną z najważniejszych nagród doceniających działania na rzecz czystego sportu”. 

ZOBACZ TEŻ: POLADA: “Liczba kontroli w triathlonie wynika ze specyfiki dyscypliny”

W weekend 12-13 marca w szwajcarskiej Lozannie odbyła się kolejna edycja corocznego sympozjum organizowanego przez Światową Agencję Antydopingową. 

Jak możemy przeczytać na stronie POLADA: na ceremonii celebrującej 25-lecie powstania WADA, w ręce polskich służb i Polskiej Agencji Antydopingowej trafiła „jedna z najważniejszych nagród doceniających działania na rzecz czystego sportu” – nagroda w kategorii „Likwidacji Nielegalnych Laboratoriów Sterydowych”. 

„Historyczny moment”

Wyróżnienie zostało wręczone przez Witolda Bańkę, prezydenta WADA i Anne Spangemacher, przedstawicielkę Unii Europejskiej. Nagroda jest efektem współpracy POLADA i polskich służb w zakresie likwidacji nielegalnych laboratoriów antydopingowych. 

Działania obejmują m.in. udzielanie wsparcia w walce z przestępczością farmaceutyczną, w tym z nielegalną produkcją, przemytem, wprowadzaniem do obrotu substancji zabronionych, również sterydów anaboliczno-androgennych, narkotyków oraz podrobionych leków.

Rok 2023 był rokiem bezprecedensowej współpracy pomiędzy Polską Agencją Antydopingową a polskimi służbami. Rekordowa liczba 32 spraw w zakresie prawa karnego jest tego dowodem. W 2024 roku na koncie pojawiło się już kolejnych 6 – informuje Polska Agencja Antydopingowa. 

Michał Rynkowski, dyrektor POLADA, otrzymanie nagrody określił „historycznym momentem”. 

Źródło: Antydoping.pl
Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze