Paulina Klimas mistrzynią świata! [WYNIKI Aguiles]

W Hiszpanii trwa pierwszy dzień Wojskowych Mistrzostw Świata z udziałem Polaków. Dziś rozegrano wyścigi indywidualne. Paulina Klimas sięgnęła po tytuł mistrzyni świata!

Wyścigi rozegrane zostały na dystansie olimpijskim, czyli: 1.5 km pływania, 40 km roweru i 10 km biegania.

ZOBACZ TEŻ: Kontrowersje na Wojskowych MŚ: apelacje zawodników

Wojskowe MŚ w Hiszpanii – rywalizacja mężczyzn

W rywalizacji mężczyzn udział wzięło 80 zawodników. W tym gronie mieliśmy trzech Polaków: Michała Oliwę, Mateusza Raka oraz Bartosza Smędę.

Mateusz Rak nie dotarł do mety. Jego tracker zatrzymał się po pływaniu. Niestety nie wiemy, co się wydarzyło na trasie.

Michał Oliwa wyścig ukończył na 8. miejscu, jednak został zdyskwalifikowany za brak numerka w trakcie jazdy na rowerze.

Bartosz Smęda został sklasyfikowany na 31. miejscu. Łączny czas naszego zawodnika to 02:03:41 (p: 00:21:10, r: 01:05:18, b: 00:35:01).

Mistrzem świata został Szwajcar Max Studer, który olimpijski dystans pokonał w czasie 01:49.58. Srebrny medal wywalczył Erwin Van der Plancke z Belgii, który na mecie pojawił się 22 sekundy po zwycięzcy. Podium uzupełnił Francuz Aurelien Raphael. Jego czas to: 01:50:42.

Top 10 Wojskowe MŚ w Hiszpanii - mężczyźni
Wyniki nieoficjalne – mogą ulec zmianie

Wojskowe MŚ w Hiszpanii – rywalizacja kobiet

Po pływaniu i po rowerze na czele wyścigu znajdowała się grupka zawodniczek, w której była też Paulina Klimas. Dopiero na trasie biegowej na zdecydowanie prowadzenie wysunęła się Francuzka Jeanine Lehair, która prowadzenia nie oddała już do końca. Pierwsza na mecie zawodniczka miała czas 02:04:12.

Jako druga pojawiła się Paulina Klimas. Polka ukończyła wyścig 2 minuty i 24 sekundy po Francuzce. Czas naszej zawodniczki to 02:06:36 (p: 00:21:10, r: 01:07:42, b: 00:36:45).

3. miejsce zajęła Zsanett Bragmayer. Węgierka przekroczyła linię mety niecałe pół minuty po Polce (02:07:03).

Kilka minut po zakończeniu rywalizacji o czołowe miejsca sędziowie zdyskwalifikowali Francuzkę za brak numerka w trakcie jazdy na rowerze. Tym samym tytuł mistrzyni świata zdobyła Paulina Klimas! 2. miejsce zajęła Węgierka, a trzecią zawodniczką mistrzostw świata została Alissa Koenig ze Szwajcarii (02:09:56).

Jestem świadoma, że byłam drugą zawodniczką, ale przepisy są bezwzględne i los tak chciał. – w rozmowie z AT skomentowała swoje zwycięstwo Paulina Klimas.

W pierwszej dziesiątce uplasowały się również Agnieszka Jerzyk oraz Julia Sanecka. Roksana Słupek została zdyskwalifikowana za brak numerka na rowerze – na metę dotarła z 5. czasem.

Top 10 Wojskowe MŚ w Hiszpanii - kobiety
Wyniki nieoficjalne – mogą ulec zmianie

Trasa Wojskowych MŚ w Hiszpanii

Trasa Wojskowych MŚ w Aguilas
źródło: CISM

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,453ObserwującyObserwuj
441SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze