Polki poza ścisłym finałem w Młodzieżowych Mistrzostwach w La Baule

https://rumia.eu/karolina-szalast-znow-na-podium-kolejne-sukcesy-rumskiej-triathlonistkiTrzy triathlonistki z Polski walczyły dzisiaj o kwalifikacje do finału Młodzieżowych Mistrzostw, które odbywają się w La Baule. Jutro wystartują one jednak w finale B.

Ten tydzień międzynarodowa federacja World Triathlon poświęca m.in. młodym zawodnikom startującym w triathlonie. Wczoraj we francuskim mieście La Baule rozpoczął się festiwal, podczas którego poznamy najlepiej rokujących w tym roku triathlonistów w Europie.

W harmonogramie zawodów przewidziano starty indywidualne oraz wyścig sztafet mieszanych (mężczyzna-kobieta-mężczyzna-kobieta). Do Francji przyjechała liczna grupa sportowców, którą podzielono na trzy półfinałowe wyścigi  – zarówno wśród triathlonistów, jak i triathlonistek. Listę startujących zawodniczek uzupełniły trzy Polki.

Polskie triathlonistki po półfinałach

Aż sześć startów dzisiaj mieli szansę obserwować kibice w La Baule. Pierwsze trzy poświęcono 85 triathlonistkom z Europy, które wystartowały w trzech półfinałowych seriach. Sygnał startera wybrzmiał dokładnie o godzinie 9:00, a dwa kolejne z 50-minutową przerwą.

Rywalizację rozpoczęła grupa 25 zawodniczek, wśród których znajdowała się Zofia Rosin. Już po pływaniu jednak od liderek dzieliło ją ponad pół minuty. Z każdy kolejnym etapem strata rosła, sprawiając, że finalnie Polka dobiegła w swoim półfinale na 20. pozycji.

Krótko po pierwszym finiszu na trasę dołączyła druga równie liczna grupa triathlonistek. Tym razem z biało-czerwoną flagą wystartowała Joanna Pietruszyńska. Polka wyszła z wody w czołówce stawki i straciła zaledwie 10 sekund do liderki. To bieganie jednak zweryfikowało, że ponad minutę brakuje jej do najszybszych zawodniczek. Pietruszyńska finalnie swój półfinał ukończyła na 14. miejscu.

Podczas ostatniego wyścigu kobiet z 24 zawodniczkami rywalizowała Karolina Szalast. Był to bez wątpienia najszybciej „pływający” półfinał tego dnia i to właśnie Polce udało się ukończyć go na bardzo dobrej 3. pozycji. Po rozciągniętej na rowerze stawce kolejny raz tego dnia to bieganie zadecydowało o tym, jak wyglądały ostateczne wyniki. Szalast zajęła  16. miejsce w trzecim półfinałowym wyścigu kobiet.

Finał B dla Polek w Młodzieżowych Mistrzostwach

Dzisiejsza rywalizacja to zaledwie przedsmak tego, co wszystkich uczestników czeka podczas zbliżającego się weekendu. Wszystkie półfinały bowiem pozwoliły wyłonić ścisłą czołówkę, która zakwalifikowała się do sobotnich finałów. Pozostali zaś zmierzą się ze sobą w finale B.

Według regulaminu World Triathlon do finału przejdzie po 9 zawodniczek z każdego rozegranego dzisiaj półfinału. Dodatkową szansę otrzyma najszybsza trójka z pozostałych triathlonistek. Dzięki temu w indywidualnym wyścigu finałowym kobiet wystartuje dokładnie 30 osób.

Zajęte przez reprezentantki Polski lokaty nie pozwalają im na ściganie ze ścisłą czołówką. Nie oznacza to jednak, że nie będą się one ścigać w ogóle – jutro o godzinie 12:00 zawalczą o jak najlepszy czas podczas finału B.

W niedzielę zaś dwie z nich staną do rywalizacji w wyścigu sztafet mieszanych, gdzie drużyna „biało-czerwonych” zmierzy się z 23 ekipami z całej Europy.

Pełne wyniki z wszystkich startów Młodzieżowych Mistrzostw w La Baule znajdziecie na stronie wydarzenia na triathlon.org.

ZOBACZ TEŻ: „Wilku”o presji i współpracy z psychologiem w nowym wywiadzie na naszym kanale na YT

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze