Polki z punktami PŚ Vina del Mar [Wyniki]

Za nami ostatni wyścig tegorocznego pucharu świata World Triathlon. Polska reprezentacja startowała w Vina Del Mar. Mieliśmy tam łącznie piątkę naszych reprezentantów. Niewiele brakowało Roksanie Słupek do TOP10.

Ostatnim tegorocznym startem Polakow był puchar świata w chilijskim Vina del Mar. Kibicowaliśmy tam piątce naszych zawodników. Pośród kobiety startowały Paulina Klimas i Roksana Słupek. Michał Oliwa, Marcin Stanglewicz i Maciej Bruździak reprezentowali nas w wyścigu mężczyzn.

Pierwsze na trasę sprintu ruszyły kobiety. Lea Coninx z Francji rozpoczęła najlepiej, prowadząc o 3 sekundy przed Luisą Baptistą i Sarą Vilic po części pływackiej. Roksana Słupek była tuż poza pierwszą „10”, a Paulina Klimas traciła 18 sekund i zajmowała 23. miejsce.

Coninx całej rywalizacji nawet nie ukończyła. W dalszej części rywalizacji doskonale radziła sobie Sandra Dodet. Zawodniczka z Francji ukończyła rywalizację z czasem 00:57:13, co dało jej 1. miejsce. Dodet wpadła na metę o 2 sekundy przed Giną Sereno (00:57:15). Podium uzupełniła Maria Carolina Soto, która dobiegła na metę z czasem 00:57:22.

Roksana Słupek dobiegła na metę na 14. miejscu ze stratą kilkudziesięciu sekund do zwyciężczyni (00:58:06). Paulina Klimas uplasowała się na 17. miejscu z czasem 00:58:22.

Polacy poza pierwszą „20” wyścigu

Diego Moya prowadził po pływaniu, mając czas 00:08:44. Dawało mu to 6 sekund przewagi nad Nicholasem Quenetem oraz Alessio Crocianim. Maciej Bruździak był dość blisko, bo tracił do lidera kilkanaście sekund.

Bruździak jechał w pierwszej 18-osobowej grupie po około 6 kilometrach roweru. Moya ciągle radził sobie dobrze, ale po zakończeniu ostatniego okrążenia liderem był Alois Knabl.

Knabl nie zdołał utrzymać się w czołówce i spadł kilka pozycji. Najlepiej podczas części biegowej poradził sobie Hiszpan David Castro Fajardo. Wpadł na metę z czasem 00:50:52. Diego Moya zajął 2. miejsce, tracąc 3 sekundy. Był sekundę szybszy od Jawada Abdelmouli, który skompletował podium.

Michał Oliwa uplasował się najwyżej z naszych zawodników – zajął 26. miejsce z czasem 00:52:26. Maciej Bruździak zajął 34. miejsce (00:52:52), a Marcin Stanglewicz uplasował się na 37. miejscu (00:53:04).