Półmetek cyklu Garmin Iron Triathlon – Radków już w niedzielę!

U podnóży Gór Stołowych już za kilka dnia odbędzie się najcięższy etap cyklu Garmin Iron Triathlon, który zostanie rozegrany w Radkowie. Zawodnicy, którzy do wyboru mają jeden z dwóch dystansów, 1/4 IM lub 1/8 IM, zmierzą się z trasą i przeciwnikami w niedzielę 19 czerwca. Chęć przyjazdu nad Zalew Radkowski zgłosiło ponad 400 uczestników. Organizatorzy, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie oraz firma Labosport Polska, dla najmłodszych przygotowali zawody biegowe Garmin Kids na dystansach 200, 500 i 1000 m.

 

git2015 radkw2

 

Etap pływacki odbędzie w Zalewie Radkowskim. Następnie zawodnicy wsiądą na rowery i przejadą między innymi słynną „szosą stu zakrętów”. Do pokonania będą mieli podjazd o długości około 8 kilometrów i średnim nachyleniu 4%. Bieg, podobnie jak rower, odbędzie się na równie górzystej i wymagającej trasie. Łączne przewyższenie na dystansie 1/4 IM podczas Garmin Iron Triathlon Radków wynosi ponad 1000 m. To wszystko czyni te zawody jednymi z najtrudniejszych w kraju.

 

git2015 radkw4

 

Podczas rywalizacji w Radkowie możemy spodziewać się jednych z najlepszych polskich triathlonistów. Swój udział zapowiedział m.in. Łukasz Kalaszczyński, lider cyklu na dystansie 1/4IM, który 5 czerwca w Ślesinie ustanowił rekord cyklu na popularnej „ćwiartce” i uzyskał wynik 01:54:06. Na liście startowej widnieją także nazwiska Filipa Przymusińskiego, Tomasza Szali, Moniki Smaruj, czy aktualnego v-ce Mistrza Polski na dystansie 1/2 IM Kacpra Adama.

 

git2015 radkw5

 

Zawody w Radkowie to trzecia z pięciu impreza cyklu Garmin Iron Triathlon. Dotychczasowe edycje odbyły się w Piasecznie (22.05.2016) oraz w Ślesinie (05.06.2016), a po Radkowie triathloniści ścigać się będę w Stężycy (03.07.2016) oraz w Elblągu, gdzie 17 lipca odbędzie się finał cyklu. Cały czas można zapisywać się na zawody w Radkowie, zarówno na triathlon, jak i na biegi dla dzieci, a także pozostałe edycje Garmin Iron Triathlon. Aby zarejestrować się należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej www.irontriathlon.pl.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,316ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze