Polscy triathloniści w filmie dokumentalnym. „Win Everything” wkrótce w kinach

Agnieszka Jerzyk, Robert Wilkowiecki oraz Łukasz Szałkowski to jedni z bohaterów filmu „Win Everything”. Twórcy zaprezentowali właśnie finałowy zwiastun. Gdzie będzie można go zobaczyć?

ZOBACZ TEŻ: Trzy restauracje, etat i… dziecko w drodze. Jak powstawał Fix Catering – catering dietetyczny?

Agnieszka Jerzyk, Łukasz Szałkowski, Mateusz Głuszkowski, Agnieszka Nowak, Robert Wilkowiecki i Małgorzata Nowak to bohaterowie filmu „Win Everything”. Dokument o triathlonistach będzie miał swoją premierę pod koniec marca, a prace nad nim trwały ponad 3 lata.

Film o tych, którzy przekraczają własne granice

Reżyserem jest Janusz Osiński, który w przeszłości stworzył dokument sportowy o kitesurfingu „Allseason – Kite Movie”. Podczas konferencji prasowej zapowiadającej premierę, Osiński powiedział, że podobne filmy mają funkcję motywacyjną.

– Sport to nie tylko wyczynowa działalność, ale także podejście do ruchu i aktywności fizycznej, które są kluczowe dla zdrowego stylu życia. Pragniemy pokazać, że mimo przeciwności losu i trudności, można osiągnąć sukces, zarówno w sporcie, jak i w życiu codziennym – mówi reżyser cytowany przez wpoznaniu.pl.

Film opowiada o szóstce zawodników. Ekipa filmowa przez 2,5 roku jeździła po całym świecie, przyglądając się, jak z bliska wyglądają różne oblicza triathlonu: profesjonalny (Jerzyk, Wilkowiecki), kwalifikowany (Głuszkowski) i amatorski (siostry Nowak, Szałkowski).

Dla Agnieszki Jerzyk, która zakończyła w poprzednim sezonie zawodowe ściganie, film jest sposobem na pewne podsumowanie kariery i spojrzenie na nią z innej perspektywy.

To także szansa na dokumentację tego, co osiągnęłam w triathlonie. Dlatego jestem wdzięczna za możliwość uczestnictwa w tym projekcie i za uwiecznienie ważnych chwil mojej kariery sportowej – powiedziała zawodniczka.

ZOBACZ finałowy zwiastun „Win Everything”

Premiera pod koniec marca

Producent filmu Dariusz Kabsch mówi, że chce, aby dotarł do jak największej liczby osób. Efekty będzie można zobaczyć na premierze, która odbędzie się 28 marca w Warszawie. Będzie to zamknięty pokaz przedpremierowy. Wejście można zakupić na Zrzutce, o której twórcy informują w mediach społecznościowych. Film będzie ogólnodostępny w kinach od 19 kwietnia.

Później film ma być również dostępny online. Chętni będą mogli zobaczyć go po wykupieniu dostępu przez portal zrzutka.pl. Więcej informacji o „Win Everything” znajdziesz w tym miejscu.

ŹródłoWpoznaniu.pl
Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,317ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze