Polska paratriathlonistka na podium pucharu świata

W ubiegły weekend polska paratriathlonistka Monika Belczewska zajęła 3. miejsce w pucharze świata rozgrywanym w Alanyi w kategorii PTS5 (łagodne ograniczenie aktywności).

ZOBACZ TEŻ: Luka w przepisach World Triathlon. Czy buty Idena były zgodne z regulaminem?

Monika Belczewska w ostatnią sobotę (15 października) rywalizowała na trasie pucharu świata w paratriathlonie, która tym razem przebiegała ulicami tureckiej Alanyi. Dystans sprinterski (0,75-20-5 km) pokonała ona w czasie 1:19:02. Rezultat ten zapewnił zawodniczce brązowy medal w kategorii PTS5.

Brązowy medal i punkty do rankingu

Wyścig w Turcji był trzecim startem na arenie międzynarodowej w tym sezonie dla zadowolonej swoim występem Polki. Najniższy stopień podium, na którym Belczewska stanęła w Alanyi, sprawił, że zarobiła ona 138,75 punktów do światowego rankingu paratriathlonowego. Aktualnie Polka zajmuje bardzo wysokie 5. miejsce.

Podczas zawodów Monika rywalizowała w kategorii (PTS5) z dwiema zawodniczkami — najlepszą tego dnia Ukrainką Alisą Kolpakchy oraz Hiszpanką Cristiną Mirandą Zambrano. Polska paratriathlonistka straciła do zwyciężczyni niecałe 6 minut.

W sobotę w Alanyi podczas startu w pucharze świata zajęłam szczęśliwe 3. miejsce. Punkty zdobyte, nowe techniczne sposoby na udoskonalenie strefy zmian wprowadzone, cenne doświadczenie startowe do walizki pełnej dobrych lekcji. […]

Na zakończenie sezonu, za miesiąc ostatni start w Abu Dhabi podczas mistrzostw świata. – relacjonowała na swoim facebookowym funpage’u Belczewska.

Wyniki kobiet WT Para Cup w Alanyi (PTS5)
1. Alisa Kolpakchy Ukraina 1:13:22
2. Cristina Miranda Zambrano Hiszpania 1:16:22
3. Monika Belczewska Polska 1:19:02

Szczegółowe wyniki ze startu znajdziecie na stronie wydarzenie na triathlon.org.

Nie dalej niż TOP5

Reprezentująca Polskę zawodniczka ściga się w eventach paratriathlonowych organizowanych przez globalną federację World Triathlon od 2020 roku. W swojej karierze zaliczyła ona dziewięć międzynarodowych startów. Ubiegłoweekendowy był trzecim, podczas którego Belczewska wyścigała sobie miejsce na podium.

Podczas każdej z imprez Polka zajmowała co najmniej 5. miejsce. Jej największym osiągnięciem jest srebro przywiezione w ubiegłym roku z Alanyi.

W tym roku czeka ją jeszcze jeden występ, którym zamknie tegoroczny kalendarz startów. Będziemy mogli kibicować jej podczas mistrzostw świata World Triathlon, które odbędą się w diach 24-26 listopada. Wystartuje tam elita kobiet i mężczyzn (dystans standard: 1,5-40-10 km), age-grouperzy (dystans standard, dystans sprinterski: 0,75-20-5 km, aquabike – dystans standard), paratriathloniści (dystans sprinterski).

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,455ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze