Polska reprezentacja na Pucharach Europy w Triathlonie ETU – Żylina i Kecskemet

Polska reprezentacja triathlonistów wzięła udział w dwóch imprezach z cyklu Pucharu Europy ETU. Do Żyliny na Słowacji udało się 8 juniorów na Puchar Europy Juniorów. Najwyższe miejsca zajęły siostry Sudak Magdalena i była 6 i Zuzanna zajęła 12 miejsce. Strata Magdaleny do pierwszej triathlonistki ma mecie to 36 sekund. Jedyny junior, który wziął udział w zawodach to Dawid Mielke, który zajął 44 miejsce na 51 zawodników.

Drugi triathlon to już impreza seniorów w Kecskemét na Węgrzech. Jedyna triathlonistka z Polski, która wzięła udział to Roksana Słupek. Roksana uplasowała się na 22 pozycji ze stratą 2 min. i 2 sek. Zajęte miejsce dało Roksanie 46.69 punktów do rankingu ITU i awans o 22 pozycje. W tej chwili Roksana zajmuje i jest czwartą Polką w zestawieniu.