Polska Reprezentacja na ME w Tiszaujvaros

0

W dniach 1 – 5 lipca w węgierskim Tiszaujvaros odbył się ETU Triathlon Youth European Championships Festival . Polski Związek Triathlonu wysłał na tą imprezę 10 osobową Reprezentację w składzie: Magdalena Sudak (UKS G-8 Bielany Warszawa), Klaudia Petters (TS Akwedukt Kielce), Julia Sanecka (Delf Gryfino), Oktawia Lewandowska i Jakub Rudziński (KS Ironman CS Polska), Miłosz Walkowiak (MKS Sambor Tczew), Michał Jarliński (UKS Tri-Team Rumia), Filip Kasprzyk (GTT Diament Gniezno), oraz trenerzy Grzegorz Kożuchowski i Marek Sanecki.

 

Po dwudniowej konsultacji w Strawczynie k. Kielc, 1 lipca nasza Reprezentacja zameldowała się w małej miejscowości Hajdunanas, odległej od Tiszaujvaros o 35km. 

Po dniu odpoczynku, zapoznaniu z trasą pływacką, kolarską i oficjalnym briefingu nadszedł czas na starty. W startach indywidualnych wzięło udział 87 chłopców i 73 dziewcząt, którzy zostali podzieleni na 3 półfinały. Z każdego z tych startów do finału awansowało bezpośrednio 9 zawodników, oraz 3 z najlepszymi czasami. Niestety żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się przebrnąć fazy półfinałowej. Najbliżej bezpośredniego awansu była Klaudia Petters, która w swoim półfinale była 10.

 

PolskaReprezentacjaTiszajveros1

 

Link do wyników:

http://www.triathlon.org/results/event/2016_tiszaujvaros_etu_triathlon_youth_european_championships_festival

We wtorek, 5 lipca odbył się start sztafet MIX. Reprezentacja Polski wystąpiła w składzie Julia Sanecka, Miłosz Walkowiak, Klaudia Petters i Michał Jarliński. Po bardzo zaciętej walce Polska drużyna wywalczyła 14 miejsce wśród 22 reprezentacji narodowych walcząc jak równy z równym do końca z tak mocnymi drużynami jak Czechy, Belgia, Izrael czy Wielka Brytania.

Oprócz Klaudii, która startowała już na Mistrzostwach Europy, dla reszty naszych reprezentantów był to debiut na zawodach rangi międzynarodowej. Dali z siebie 100%, w sztafetach zaprezentowali się bardzo dobrze i zdobyli dużo cennego doświadczenia.

Na koniec słowa podziękowań w kierunku Polskiego Związku Triathlonu który umożliwił zorganizowanie konsultacji i wyjazd na Węgry tak dużej Reprezentacji.

 

PolskaReprezentacjaTiszajveros3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here