Polska Sztafeta Mieszana zadebiutowała w serii WTS – Edmonton

Polska Sztafeta Mieszana w składzie Roksana Słupek, Kacper Stępniak, Marta Łagownik i Tomasz Marcinek zadebiutowała w serii WTS, w miejscowości Edmonton (Kanada). Niestety nasza reprezentacja została zdublowana podczas trzeciej zmiany i musiała przedwcześnie ukończyć wyścig. Tomasz Marcinek, który miał wyjść na czwartą zmianę nie mógł już wystartować. Na 22 drużyny, które wystartowały w zawodach 7 zostało wyeliminowanych z rywalizacji. Rywalizacja sztafet to najszybszy i zarazem najbardziej zmienny format. Każdy zawodnik miał do pokonania dystans 300 m pływania, 6,6 km roweru i 1,6 km biegu. Obok polskiej sztafety zadebiutowały również Chiny i Hong Kong. Wyścig rozgrywał się w wysokiej temperaturze powietrza 32 stopni, a temperatura wody osiągnęła prawie 24 stopnie.

fot. ITU

Najszybsze średnie tempo pływania sztafety:
Team Great Britain i Team United States – 01:23 min./100m (czas zawiera długi dobieg do wody, nie dotyczy to tylko pierwszej zmiany)

Najszybsza średnia prędkość roweru sztafety:
Team New Zealand – 42,74 km/h

Najszybsze średnie tempo biegu sztafety:
Team Australia – 03:08 min./km

Nie licząc gospodarzy Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020 tylko 10 drużyn zdobędzie kwalifikację do udziału w igrzyskach. Już 11 sierpnia kolejny start polskiej sztafety podczas Mistrzostw Europy w Triathlonie na dystansie olimpijskim w Glasgow. Biorąc pod uwagę, że w zawodach wezmą udział tylko sztafety z Europy możemy się spodziewać nieco niższego poziomu rywalizacji. Aczkolwiek na 18 zapisanych drużyn, w rankingu olimpijskim tylko 5 jeszcze nie punktowało (Polska, Irlandia, Szwajcaria, Słowacja i Norwegia).

fot. ITU

Komentarz postartowy Kacpra Stępniaka:
“Z Kanady wracamy „na tarczy”… Podczas pierwszego startu w Serii Mistrzostw Świata odniosłem sromotna porażkę. Nie kończymy wyścigu z powodu zbyt dużej straty do pierwszych zawodników. Nie po taki wynik jechaliśmy na drugi koniec świata.

Jesteśmy już w Polsce po kilkunastogodzinnej podróży i 8 godzinnej zmianie czasu.

W ramach relaxu po długim locie zaliczyłem wczoraj małe rozpływanie z oporem.

PS. Nie składamy rękawic i za 10 dni będziemy walczyć w podobnym składzie o lepszy wynik podczas Mistrzostw Europy w Glasgow.”
FB Elemental Tri Team 

Poniżej aktualny ranking sztafet.


Wyniki sztafet:

1 Team Australia 01:19:29
2 Team United States 01:19:31
3 Team New Zealand 01:19:39

LAP Team Poland

Link do pełnych wyników: https://www.triathlon.org/results/result/2018_itu_world_triathlon_mixed_relay_series_edmonton/325126

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

 1. Jest też pozytywna informacja. Związek zaoszczędzi trochę pieniędzy bo nie trzeba nadawać na bagaż aż czterech rowerów.

 2. Żal patrzeć na to co się dzieje z polskim wyczynowym triathlonem. Szansy na start w IO w Tokio nie mamy już żadnej- ani w konkurencji indywidualnej ani w sztafetach. Żal,żal jeden wielki żal człowieka bierze….. Tak to się niestety dzieje kiedy młodemu pokoleniu trenerów i pseudo działaczy przyśnił się sen o potędze polskiego triathlonu…..
  Chciałbym mieć przynajmniej mieć nadzieję ,że dożyję jeszcze czasu kiedy na IO zobaczę polskiego triathlonistę….
  Ciemność widzę Panie ,ciemność…( Panie Prezesie ).
  Pozdrawiam

  Michał Szłapka

 3. Przykro to czytać a jak sprawdzi się wyniki to już zupełna załamka bo nasi nawet nie dokończyli 3 zmiany i dostali dubla. Plus to to że 1 drużyna była gorsza Irlandia/dwie kolejne tak kiepskie jak nasza Honkong i Chiny ale reszta już była lepsza 18 drużyn choć i tak 3 z nich też nie skończyły zawodów. Jakieś wnioski, swego czasu prezes tego związku dużo obiecywał może się wypowie jak idzie szkolenie młodzieży a może któryś z dyrektorów czy członków zarządu ? Licencje przecież się dobrze mają gdzie zainwestowane te środki w biuro ?  

 4. Najszybsze średnie tempo plywania z całą pewnością było wyższe niż 1’23″/100m. To jest tempo rozpływania dla członków tych reprezentacji…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze