Pomiar EKG nową funkcją w zegarku Garmina

Od kilku dni część użytkowników zegarka Garmin Venu 2 Plus może korzystać z nowe funkcjonalności – pomiaru EKG. Czemu tylko część i co właściwie daje ta funkcja?

Garmin wprowadził właśnie nową funkcjonalność do zegarka Venu 2 Plus. To możliwość pomiaru EKG. Chociaż konkurencja w postaci Apple, Samsunga i Fitbita wprowadziła taką opcję, to w przypadku Garmina są to dopiero pierwsze oficjalne próby. Wcześniej firma przeprowadziła testy kliniczne. Otrzymała certyfikat FDA, który na razie uprawnia ją do oferowania funkcji tylko w USA.

Czemu opcja dostępna jest tylko w jednym zegarku? Tylko Venu 2 Plus ma odpowiednie części, dzięki którym może przeprowadzić pomiar EKG. Chodzi o drut podłączony do ramki wewnątrz zegarka oraz mały metalowy pierścień wokół zewnętrznej części optycznego czujnika tętna. W ten sposób zamykany jest obwód potrzebny do pomiaru EKG.

Jaka działa pomiar EKG?

Funkcję użytkownik może włączyć poprzez aplikację Garmin Connect Mobile. Program weryfikuje najpierw, czy użytkownik znajduje się w USA. Czemu tylko ten kraj? Wynika to z faktu, że Garmin potrzebuje kolejnych zezwoleń, aby funkcję można było aktywować także w Europie. W oświadczeniu prasowym firma podkreśla jednak, że zamierza wprowadzać ją w nowych regionach.

Użytkownik zegarka musi przyłożyć dwa palce do skrajnych krawędzi ekranu zegarka. Efektem będzie otrzymanie wykresu EKG serca, który pojawi się po 30 sekundach. Wyniki zapisane są następnie w zegarku oraz w aplikacji Garmin Connect. Z tej drugiej można wyniki (aktualne i historyczne) eksportować w formacie PDF.

Czy funkcja pojawi się w innych zegarkach?

Jak informuje niezawodny DC Rainmaker nie ma jeszcze informacji o tym, kiedy funkcja pomiaru EKG mogłaby zostać udostępniona użytkownikom w innych krajach. Garmin poinformował tylko, że istnieje taki plan, ale od mniej więcej dwóch lat wszystkie procedury są bardziej skomplikowane.

Venu 2 Plus będzie na razie jedynym zegarkiem Garmina z funkcją EKG. Można spodziewać się, że w tym roku pojawią się kolejne, szczególnie że opcja ta obecna jest w konkurencyjnych (niedrogich) urządzeniach Samsunga i Fitbita. Informacje o tym, czy funkcja EKG dostępna jest w danym kraju, będzie można sprawdzić na tej stronie.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,455ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze