Popływali i pobiegali…aquathlon w Rumi za nami.

Takiej liczby zawodników rumski aquathlon jeszcze nie gościł. Aż 122 sportowców z 17 klubów i 4 województw rywalizował w ostatnią sobotę w trzeciej edycji zawodów Young Digital Planet Aquathlon Rumia 2013. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w 9 kategoriach wiekowych i klasyfikacjach. Najmłodsi uczestnicy mieli po 8 lat, a najstarszy 62 lata. Pierwszą konkurencją aquathlonu było pływanie rozegrane na pływalni MOSiR w Rumi. W seriach na czas, w zależności od kategorii wiekowej, zawodnicy mieli do pokonania: 100, 200, 400, 600 lub 1000m. Po etapie pływackim zawodnicy przystąpili do drugiej konkurencji – biegania. Na staddionie MOSiR w Rumi i na lekko krętej, trochę krosowej wymierzonej pętli 1-kilometrowej pokonywali trasę 1, 2, 3 lub 5km. Tylko najmłodsi biegali 400m po bieżni. Zawodnicy przystępowali do biegu na zasadzie biegu pościgowego, czyli najlepszy po pływaniu startował pierwszy, a następni z różnicą czasową wynikającą ze straty czasowej z pływania. Atrakcyjnie przygotowana rywalizacja na znakomitych obiektach rumskiego MOSiRu i przy dość dobrej pogodzie przypadła do gustu zarówno zawodnikom jak i kibicom. W głównym wyścigu na dystansach: 1000m pływanie + 5km biegu triumfowali Daniela Kamińska z Sambora Tczew i Mateusz Rak z miejscowego UKS Tri-Saucony Rumia.

 

aqu rumia1   aqu rumia2

 

Wśród mężczyzn aż pięciu zawodników w poprzednich latach zdobywało medale Mistrzostw Polski w triathlonie ich rywalizacja stała na wysokim poziomie sportowym. Po konkurencji pływania prowadził Mateusz Rak. W biegu Adam Głogowski po ok 1,5km dołączył do Mateusza, potem jednak odpadł i na końcu został także wyprzedzony przez najlepszego juniora zawodów Kacpra Stępniaka, który tego dnia uzyskał najlepszy czas w biegu.

 

 aqu rumia7   aqu rumia8

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych: Dziewczynki 8-9 lat (Monika Żbikowska – UKS Tri-Saucony Rumia), Chłopcy 8-9 lat (Bartosz Bonarowski z Wejherowa), Dziewczynki 10-11 lat (Wiktoria Saczko z UKS Mewa Władysławowo), Chłopcy 10-11 lat (Paweł Kuliński z Alice Swim Gdynia), Dziewczynki 12-13 lat (Julia Plackowska – MKS Delfin Malbork), Chłopcy 12-13 lat (Szymon Romaniec z Delfinu Gdynia), Młodziczki 14-15 lat (Karolina Jaworska z MTS Kwidzyń), Młodzicy 14-15 lat ( Wacław Kryszak z UKS Mewa Władysławowo), Juniorki młodsze 16-17 lat (Julia Goc z KTS Ironman Kwidzyń), juniorzy młodsi 16-17 lat (Mateusz Konopka z Delfinu Gdynia), juniorki 18-19 lat (Marta Łagownik- UKS Dwójka Morena Gdańsk), juniorzy 18-19 lat (Kacper Stępniak – UKS Tri-Saucony Rumia, młodzieżówki (20-23 lata) Daniela Kamińska z Sambora Tczew), młodzieżowcy 20-23 lata (Mateusz Rak z UKS Tri-Saucony Rumia ), Weteranki 40 lat i więcej (Joanna Kulas z Rumi), Weterani 40 lat i więcej( Jacek Lendzian z AKM Olsztyn)

 

aqu rumia9   aqu rumia10

Organizatorami zawodów pod patronatem Pani Elżbiety Rogali-Kończak, burmistrz Rumi i przy współpracy sponsora tytularnego – firmy Young Digital Planet byli Uczniowski Klub Sportowy Tri-Saucony Rumia przy współpracy MOSiR w Rumi. Zawody odbyły się dzięki środkom finansowym z Urzędu Miasta w Rumi, Starostwa Powiatowego w Wejherowie oraz sponsorom. Zawody wspomogli: sponsor tytularny Young Digital Planet oraz firmy: Baltic United, Bortexsport.pl, Twinstar, Sklepbiegowy.com, Mcdonald’s Rumia. Patronat medialny nad imprezą objął portal Akademia Triathlonu.

 

aqu rumia3   aqu rumia4

 

 

WYNIKI W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH

 

I wyścig (Pływanie :100m + Bieg: 400m)

 

________________________________________

 

II wyścig (pływanie :200m + Bieg: 1km)

 

__________________________________________

 

III wyścig (Pływanie :400m + Bieg: 2km)

 

__________________________________________

 

IV wyścig (pływanie :600m + Bieg: 3km)

 

__________________________________________

 

V wyścig (pływanie :1000m + Bieg: 5km)

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Przepraszam. Mój błąd podczas ładowania artykułu na stronę. Już naprawiam.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,511ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane