Poruszający dokument filmowy – „Tim Don Człowiek z Halo”

Minęło pół roku od momentu kiedy Tim Don doznał poważnego wypadku na rowerze podczas treningu tuż przed Mistrzostwami Świata Ironman na Hawajach. W tym czasie nakręcono dokument filmowy “The Man with the Halo” przedstawiający historię urazu, rehabilitacji i drogę do maratonu w Bostonie. Jest to niezwykła historia, która porusza i motywuje. Pomimo, że Tim był gotowy na podium Ironman Kona, nie załamał się. Potraktował ten uraz jako kolejne wyzwanie.

Tim Don w październiku 2017 został potrącony przez auto. Triathlonista oprócz wielu siniaków i zadrapań doznał pęknięcia kręgu szyjnego C2. Zdarzenie miało miejsce podczas treningu rowerowego na drodze Queen K, na Hawajach. Triathlonista wykonywał ostatnie sesje przed Mistrzostwami Świata Ironman. Zawodnik nie musiał przechodzić operacji, lecz wybrał unieruchomienie głowy za pomocą “halo”. Mało kto decyduje się na takie rozwiązanie. Halo na pierwszy rzut oka wygląda jak narzędzie tortur. W takim stelażu Tim spędził trzy miesiące.  

Tim Don w 2017 roku zajął trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 w Chattanooga. Następnie, podczas Ironman Brasil poprawił rekord marki Ironman o ponad 4 minuty. Czas jaki osiągnął to 7:40:23.

Tim Don to bardzo utytułowany triathlonista ścigający się już od wielu lat na najwyższym poziomie. Jest czterokrotnym Mistrzem Świata ITU (junior triathlon 1998, duathlon 2002, aquathlon 2005, senior triathlon 2006). Trzy razy brał udział w igrzyskach olimpijskich. Cztery razy zdobył tytuł mistrza kraju. Tim po przejściu na długie dystanse w 2014 wielokrotnie wygrywał i stawał na podium ½ IM oraz pełnych dystansów.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane