Niespełna minuta do brązowych medali na MŚ w Duathlonie.

Do brązowych medali zabrakło tylko 40-stu i 59-ciu sekund. Nasi młodzi zawodnicy, startem w Mistrzostwach Świata w Duathlonie potwierdzili znakomitą formę. Z nadzieją patrzymy na przyszły sezon. W hiszpańskim Gijon startowały: Aleksandra Antkiewicz z YMCA Kraków,  siedemnastolatka, wicemistrzyni tegorocznej Olimpiady Młodzieży – 5 w MŚ w Gijon, Zuzanna Ratkowska (13)  i Maciej Kubiak (7) – oboje z  UKS Tri-Saucony Rumia. Z trenerem Oli Antkiewicz i Maciejem Kubiakiem porozmawiamy dziś wieczorem. Już teraz start swoich zawodników ocenia Piotr Netter.  

 

„Maciej Kubiak zajął bardzo dobrą, 7 lokatę. Do lidera – Etienne Diemunsch (FRA) – stracił 2 min 14 sekund. Maciek należał do kadry wojewódzkiej juniorów i w pewnym momencie, po drugiej, bardzo dobrej części sezonu uznaliśmy, że czas na większe wyzwanie. Warunkiem był dobry start na 10km, co stało się podczas Biegu Westerplatte, gdzie uzyskał czas 31min 52sek. Na Mistrzostwach Świata w Duathlonie jego wynik to 1h 52minuty 50 sek.”

{enclose gijon1.mp3}

 

ratkiewicz

Zuzanna Ratkowska była 13.

{enclose gijon2.mp3}

W kategorii Juniorów zawodnicy startowali na dystansie: 5km biegu, 21km roweru, i 2,5 km biegu
Młodzieżowcy i Elita walczyła na dystansie: 10km/43km/5km.

„Starty w zawodach duathlonowych to niezmiernie istotny element przygotowań zawodnika, który chce wygrywać w triathlonie” – ocenia Piotr Netter.

{enclose gijon3.mp3}

 

Zdjęcia dzieki uprzejmości portalowi www.gosirgdynia.pl

 

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,388ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze