Postanowienia noworoczne polskich PROsów

Nowy Rok w sporcie jest datą mniej znaczącą. W triathlonie jak i każdym innym sporcie nowy okres wyznacza się sezonami. Przyjęło się jednak mówić o postanowieniach noworocznych, więc zapytaliśmy czołowych polskich triathlonistów o ich postanowienia, jakie sobie wyznaczyli na Nowy Rok i nadchodzący sezon.

 

 

 

 

 


Agnieszka Jerzyk


TRIATIMG 4783

 

Postanowiłam, że rok 2017 będzie dla mnie najszczęśliwszym rokiem z dotychczasowych. Sportowo i prywatnie. Potrzebuję zmian, muszę zakasać rękawy i wykorzystać każdy dzień, by pokazać jakim jestem sportowcem. Dystans olimpijski w Polsce nie jest doceniany. Dlatego, chcę pokazać się na dystansie IM 70.3. Chcę nie raz stanąć na podium tych zawodów, by pozyskać sponsorów, którzy pomogą mi wkroczyć w świat dłuższego triathlonu. Szczerze… to mierzę wysoko. Prywatnie, już najwyższy czas, (jak na Jerzyka przystało) wyfrunąć z domu rodzinnego. Dlatego chciałabym w tym roku wykończyć mieszkanie. Czeka mnie sporo zmian, dlatego też muszę być silna i cierpliwa jak nigdy dotąd.
 

Mikołaj Luft


14125487 703441363136255_739887647811463943_o

 

W 2017 roku wprowadzam większą systematyczność w życiu codziennym, aby zachować balans pomiędzy treningiem własnym, pracą, czyli  trenowaniem innych oraz rodziną. Bez tego nie uda mi się wyłuskać czasu na odpowiedni trening, który pozwoli zrealizować cel numer 1. – awans na Mistrzostwa Świata na Hawajach. 

Ewa Komander


ewa noworocznie2017

Fot. FB Ewy Komander

 

Postanowienia noworoczne – szczerze to nigdy ich nie miałam lub były za słabe, bym je zrealizowała… Jednak w tym roku powiedziałam sobie, że chcę postawić na siebie, realizować swoje plany sportowe jak i prywatne, a wszystko inne samo przyjdzie.
 

Filip Przymusiński

 

 filip noworocznie2017

 

Obecnie jestem spełnionym człowiekiem, mistrzem świata co prawda nie zostałem, ale swoje zrobiłem, mam trochę medali, byłem na kilku ważnych zawodach, złamałem 9 godzin na IM, w materii nie sportowej też nie narzekam. Mam kochająca rodzinę, wspaniałe dzieci, dom, dwa samochody, stałą pracę którą lubię i czas by realizować swoje pasje. Jestem na etapie, w którym nowy rok niczego nie zmienia. Plany są, ale te nie narodziły się pierwszego stycznia, tylko dawno temu i konsekwentnie sobie to wszystko realizuję. Jedyne postanowienie, ale też nie noworoczne, może takie, by w tym całym triathlonowym szaleństwie się nie pogubić, czy nie robić tego kosztem rodziny, założenia realizować tak, by sprawiały przyjemności i to nie tylko mi, a jak będzie wynik to ok, jak nie… to co z tego…

 


 

Sylwester Kuster


kuster-noworocznie2017

 Fot. FB Sylwestra Kustera


Nigdy nie robię postanowień noworocznych, bo każdego roku i każdego dnia postanowienie jest to samo, żeby być najlepszym, najbardziej efektywnym sportowcem, jakim mogę być. Oczywiście też jako trener dążę do tego samego. Chciałbym wykorzystać możliwe maksymalnie swój potencjał oraz rozwijać się z roku na rok. 

Olga Kowalska


PostanowieniaNoworocznePolskichProsow20

fot. FB Olgi Kowalskiej

 

Mam postanowienia (chyba, jak większość sportowców), ale nie noworoczne. Raczej nowosezonowe.

1. Rywalizacja w zawodach z międzynarodową obsadą w kategorii PRO.

2. Powrót na pełny dystans IM i zrobienie go szybciej niż dotychczas.

3. Położenie dużego nacisku w treningu na pływanie.

4. Zrobienie czegoś nowego w życiu – tymczasowe mieszkanie z mężem w Portugalii (praca, trening, życie na miejscu w innych warunkach).

5. Pomoc w realizacji marzeń komuś,  kto w poprzednich sezonach pomógł mi sięgnąć po moje marzenia sportowe.
 Miłosz Sowiński


eea4518f1429f185be7035ff9652eb50 XL

fot. FB Miłosza Sowińskiego

 

Wiele z moich postanowień związanych z sezonem 2017 zacząłem wprowadzać w życie wraz z rozpoczęciem przygotowań, już na początku listopada m.in zwrócenie uwagi na ćwiczenia mobility, rozciąganie oraz gimnastykę siłową. Cel był taki żeby robić je codziennie, do tej pory idzie mi całkiem nieźle. W nowym roku przede wszystkim chciałbym być lepszą wersja samego siebie, do tego większe zaangażowanie w social media i na pewno zdrowa, zbilansowana dieta tak żeby w sezonie mieć formę jak Jasiek Frodeno na Hawajach. 

Paulina Kotfica


PostanowieniaNoworocznePolskichPROsow11

Fot. FB Pauliny Kotficy

 

Jeśli chodzi o postanowienia noworoczne to pierwsze jest chyba takie jak u większości ludzi, czyli od stycznia dieta i zrzucanie wagi. A takim najważniejszym i którego staram się pilnować, to przykładanie dużo większej uwagi do ćwiczeń wzmacniających, przede wszystkim moich pleców. Co roku tak sobie mówiłam, ale realizacja tego była różna. W tym roku jak na razie udaje mi się trzymać tego postanowienia. W życiu mam jedno i chcę się go trzymać – mniej czasu spędzać w podróżach. 

Łukasz Kalaszczyński


PostanowieniaNoworocznePolskichPROsow13

Fot. FB Lukasz Kalaszczyński

 

Nie ma tego dużo, bo mam fantastyczne życie i niemalże wszystko układa się po mojej myśli. Na pewno nie pojawią się tutaj postanowienia związane ze sportowymi wynikami, bo są one efektem wielu czynników. To ciężka praca, wsparcie odpowiednich ludzi i najlepszy sprzęt. W 2017 wkraczam jako członek GVT BMC Triathlon Team i wierzę, że to połączenie przyniesie pożądane efekty. A wracając do postanowień to najważniejsze, żeby spędzać, jak najwięcej czasu z rodziną. Jeśli tego nie ma, to lepiej dać sobie spokój z resztą. Ponadto cieszyć się treningiem i zawsze trenować z uśmiechem na twarzy. Bez spadków motywacji. Bardzo chciałbym także kończyć wszystkie zawody ze świadomością, że dałem z siebie 100%. Jeśli walczysz na maksa to nie ma znaczenia czy zajmiesz pierwsze czy ostatnie miejsce. Naprawdę. Aha i jeszcze jedno. Jak najmniej podjadać pomiędzy posiłkami. Od stycznia rozpocząłem współpracę z dietetykiem – Kubą Czają. Mam nadzieję, że dzięki temu będzie mi łatwiej, bo naprawdę lubię jeść.

 


 

Daniel Formela


PostanowieniaNoworocznePolskichPROsow14

Fot. FB Daniel Formela

 

Najważniejszym zadaniem w nowym sezonie jest zdrowie. Może się to wydać banalne, ale to właśnie z jego braku w 2016 roku miałem tylko jeden start triathlonowy. Tym samym wszystkie ubiegłoroczne założenia, plany i cele, postanowiłem osiągnąć w 2017 roku. Ze strony sportowej najistotniejsza jest dla mnie poprawa w pływaniu, aby móc rywalizować z najlepszymi PROsami.

 


 

Krzysztof Augustyniak


PostanowieniaNoworocznePolskichPROsow15

Fot. FB Krzysztof Augustyniak

 

1. Nie odwracać się gdy inni potrzebują pomocy, to bardzo ważne żeby nawet w prostych sprawach umieć pomagać innym.

2. Celem sportowym jest zrobienie dwóch startów na dystansie IRONMAN, na których chcę poprawić  swój wynik z 2016 r., a o ile to czas pokaże.

3. Cały czas walczę z nauką języka angielskiego, postanowienie na ten rok to umieć bez kompleksów rozmawiać.

4. Robić więcej ćwiczeń rozciągających i wzmacniających. Choć robię je, to zdecydowanie jeszcze więcej ćwiczeń, bo nigdy ich nie za dużo, a jestem przekonany, że to właśnie one pozwolą mi dłużej cieszyć się sportem (startami i treningami).

5. Więcej się wysypiać i jeszcze więcej się uśmiechać. 

Marcin Ławicki


lawicki noworocznie2017

 

Fot. FB Marcin Ławicki

 

Tak naprawdę nie daję sobie postanowień noworocznych! Takie decyzje, że „coś będę robił inaczej”, „czegoś nie będę jadł” raczej rzucam sobie z dnia na dzień, bo zaczynam postrzegać że popełniam jakieś błędy. Sport jest moim życiem i moje życie wypełnia po brzegi – więc robię to co lubię! A przy tym nie zamierzam rezygnować z innych rzeczy, które także lubię! Nie dawałoby mi to takiego fun’u jaki daje mi właśnie teraz!

 


 

Ewa Bugdoł


PostanowieniaNoworocznePolskichPROsow17

Fot. FB Ewa Bugdoł

 

1. Dawać zmiany kolarskie trenerowi Grzegorzowi podczas długich i mocnych treningów kolarskich. Jak na razie nigdy mi się to nie udawało.

2. Upiec kołocz Śląski .

3. Prowadzić sumiennie dzienniczek treningowy.

4. Przygotować się perfekcyjnie do wrześniowych zawodów na dystansie Ironman.

5. Poświęcić więcej wolnego czasu na czytanie książek.

 


 

Kacper Adam


kacper-noworocznie2017

fot. BikeLife.pl

 

W moim przypadku Nowy Rok to pewnego rodzaju check in postanowień. Określiłem je dużo wcześniej, na początku przygotowań do sezonu. Było to już na początku października. Zdecydowaliśmy się na zmianę metod treningowych. Skupiam się teraz na codziennej pracy, gdzie w każdą jednostkę treningową jestem zaangażowany w 100%, Wokół tej codzienności budujemy całkiem spore objętości sięgające 35-38h/tydzień. W końcu mój trening nabrał PROstego podejścia. Niewiarygodne jest jak organizm adaptuje się do nowych bodźców, poza dawnymi strefami komfortu. Szukanie doskonałości w ruchu to moje postanowienie na sezon 2016/2017!

 


 

Michał Oliwa


oliwa-noworocznie2017

 

Postanowienia na ten rok są bardzo wygórowane, ale wszystkie jak najbardziej do zrealizowania. Chciałbym w tym sezonie dostać ponowną szansę sciagania się z najlepszymi- czy to na Pucharze Europy czy Świata wśród seniorów. Kolejnym postanowieniem jest małe „zejście” z wagi, aby biegało się szybciej, a więc mniej jedzenia słodyczy. Chciałbym, jeśli jeszcze to możliwe urwać parę sekund na pływaniu, aby postraszyc trochę światowego numer  #1 (Richarda Vargę).


Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane