Postaw swoje pierwsze wirtualne kroki w triathlonie! – wywiad z Filipem Szołowskim

W przyszły wtorek (15 maja) odbędzie się wirtualny kurs pn. „Pokonaj Triathlon” adresowany dla wszystkich poszukujących rzetelnych informacji, które pozwolą pokonać pierwszy triathlon. Zapisy na kurs cały czas trwają, a my zapytaliśmy Filipa Szołowskiego – prowadzącego kurs, między innymi o to: do kogo jest skierowany, czego będzie można się dowiedzieć i dlaczego jest to kurs niepowtarzalny? 

Do kogo skierowany jest kurs on-line pn. „Pokonaj Triathlon”?

Kurs „Pokonaj Triathlon” jest właściwie dla każdej osoby zainteresowanej tą dyscypliną. Jednak z założenia adresowany jest do debiutantów i początkujących zawodników, którzy chcą się dowiedzieć, jak wygląda przebieg zawodów triathlonowych i ich poszczególnych etapów. Podczas szkolenia otrzymają oni pakiet niezbędnych i rzetelnych informacji, który pomoże w praktycznym przygotowaniu do udziału w zawodach. W trakcie trwania kursu oprócz podstawowej wiedzy technicznej, przekazywane będą również szczegóły i wskazówki, które pomogą w zyskaniu cennych sekund podczas zawodów.

Czego będzie można dowiedzieć się podczas kursu?

W trakcie trwania szkolenia, przebieg triathlonu będzie właściwie rozkładany na czynniki pierwsze. Będzie to swego rodzaju wirtualne ABC zawodów triathlonowych. Na początek będzie można dowiedzieć się jak wygląda start zawodów i jakie rodzaje startu mogą wystąpić na różnych zawodach. Dodatkowo pojawią się wskazówki jak zachować się podczas etapu pływackiego, aby bezpiecznie dopłynąć do mety. Następnie, idąc tym tropem prześledzimy, jak wygląda dobieg do strefy zmian i sama strefa zmian, a także jej rodzaje w tym systemy workowe, czy koszykowe. Będzie można dowiedzieć się jak zachować się na trasie kolarskiej i jak wyglądają formuły jazdy na rowerze, czyli tajniki zawodów rozgrywanych z draftingiem oraz bez draftingu. Pojawią się też najważniejsze zasady i informacje o tym na jakich zawodach można się spodziewać poszczególnych rozwiązań. Omawiany będzie również etap biegowy i wszystko to co można, a czego nie robić w drodze do mety. Niewątpliwie ważnym punktem szkolenia będą również informacje na temat obowiązujących przepisów, a także kar jakie grożą zawodnikom za różnego rodzaju przewinienia.

Czy osoby startujące już wcześniej w zawodach i mające pewne doświadczenie również mogą wziąć udział w kursie?

Do kursu może podejść naprawdę każdy bez względu na stopień zaawansowania. Mimo tego, że skierowany jest głównie do początkujących to treści, które ze sobą niesie sprawią, że wszyscy będą mogli wynieść z niego coś ciekawego dla siebie. Nawet te osoby, które do tej pory wzięły już udział w kilku, kilkunastu, czy kilkudziesięciu zawodach, na pewno stale analizują swoje starty i starają się korygować popełnione błędy, szukają sprawdzonych rozwiązań i schematów, które pomogą poprawić im wyniki.

Jak będzie przebiegał kurs i jak długo potrwa?

Kurs potrwa ok. 2 godzin i zostanie przeprowadzony w formie transmisji na publicznym profilu na portalu społecznościowym Facebook. W trakcie kursu i omawiania poszczególnych etapów zawodów, jego uczestnicy będą mogli w komentarzach zamieszczać swoje pytania, a na kilka wybranych otrzymają odpowiedzi. Po zakończeniu transmisji ze szkolenia materiał zostanie opublikowany w formie filmu na wskazanym profilu i będzie do niego można w każdej chwili wrócić i przypomnieć sobie najważniejsze zagadnienia.

Czy to jednorazowe szkolenie czy będą kolejne kursy?

„Pokonaj Triathlon”, który odbędzie się 15 maja 2018 r. o godz. 18:00 jest kursem jednorazowym, a z pewnością niepowtarzalnym, ponieważ będzie pierwszym i zarazem ostatnim organizowanym w takiej otwartej formule i na publicznym kanale FB! Nie wykluczam kolejnych tego typu kursów lecz w nieco innej tematyce, chodź również triathlonowej. Materiał będzie oczywiście ogólnodostępny, ale warto również wspomnieć, że kurs ma charakter charytatywny, a wpływ z opłat (20 zł/os.) zostanie w całości przekazany na dzieciaki z Nidzickiego Funduszu Lokalnego. Zatem oprócz zyskania niezbędnej wiedzy na temat udziału w zawodach, można będzie również wesprzeć potrzebujących.

Jak można zapisać się na szkolenie?

Zapisy prowadzone są przez system zapisów www.startlist.pl . Tam należy wypełnić formularz rejestracyjny i zapisać się na kurs. Wszystkie osoby zarejestrowane na „Pokonaj Triathlon” otrzymają drogą mailową informację o profilu facebookowym na jakim pojawi się kurs. Raz jeszcze przypomnę, że wszystkie wpłaty zostaną przekazane na Nidzicki Fundusz Lokalny.

Dziękuję za rozmowę.

Red. Do tej pory na kurs zapisało się 150 osób, co stanowi pięć – miesięcznych stypendiów dla dzieci wspieranych przez Nidzicki Fundusz Lokalny.

 

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze