Powalczą o mistrzostwo w Przechlewie!

Najlepsi polscy triathloniści i najlepsze polskie triathlonistki na dystansie 56,5 km oraz 112,99 km wezmą udział w Prime Food Triathlon Przechlewo (3-4 września 2016). W ramach imprezy rozegrane zostaną Mistrzostwa Enea Tri Tour – największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych. Na starcie można spodziewać się nawet ponad 1000 uczestników. Przechlewo już drugi rok z rzędu będzie gospodarzem imprezy o charakterze mistrzowskim (poprzednio zawodnicy rywalizowali tu w Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim). Tym razem rywalizacja będzie toczyć się o tytuł najlepszego zawodnika cyklu Enea Tri Tour 2016. 

 

Cieszymy się, że będziemy gościć w Przechlewie najlepszych polskich zawodników cyklu Enea Tri Tour – mówi Paweł Nowak, prezes zarządu Prime Food i jeden ze współorganizatorów. – Rywalizacja na dystansach 56,5 km i 112,99 km z pewnością będzie doskonałą motywacją dla uczestników pozostałych konkurencji. Mamy nadzieję, że rodzinna atmosfera, gwarantowana również dzięki projektowi #Tripaka #Przechlewo, udzieli się wszystkim startującym i jak co roku wywiozą oni z Przechlewa doskonałe rezultaty i niezapomniane, „tripakowe” wspomnienia – dodaje. 

 

PrimeFoodTriathlonPrzechlewo wrzesien2015_3

 

Nie bez powodu zdecydowaliśmy się zorganizować Mistrzostwa Enea Tri Tour właśnie w Przechlewie. Zawody mają niepowtarzalną atmosferę i co roku, w efektownym stylu, kończą największy cykl imprez triathlonowych w Polsce  – mówi Aleksander Rosa, rzecznik prasowy cyklu Enea Tri Tour. – We wrześniu wyłonimy w Przechlewie najlepszych zawodników spoza grupy PRO w poszczególnych grupach wiekowych, którzy zajmowali czołowe miejsca w imprezach cyklu Enea Tri Tour oraz w imprezach partnerskich w sezonie 2016 – zapowiada.

 

PrimeFoodTriathlonPrzechlewo wrzesien2015_5  Prime Food_Triathlon_Przechlewo_logo_w

 

Warunkiem uczestnictwa w Mistrzostwach Enea Tri Tour będzie udział w jednej z imprez cyklu Enea Tri Tour 2016 (JBL Triathlon Sieraków, MARBRUK Triathlon Charzykowy, Triathlon Szczecin, Enea Challenge Poznań lub imprezach partnerskich: Bydgoszcz – Borówno Triathlon) i zajęcie miejsca na podium w danej grupie wiekowej na dystansie 56,5 km, olimpijskim albo 112,99 km. Oprócz Mistrzostw Enea Tri Tour, w Przechlewie rozegrana zostanie też rywalizacja na dystansach indywidualnych: 112,99km, 56,5 km i 28,25 km (nowość). Podczas imprezy odbędą się także sztafety na dystansie 56,5 km.

 

PrimeFoodTriathlonPrzechlewo wrzesien2015_6

 

Prime Food Triathlon Przechlewo rozpocznie się etapem pływackim w Jeziorze Końskie. Następnie zawodnicy pokonają trasę rowerową Przechlewo – Rzeczenica. Całość zakończy bieg wokół Ośrodka Rekreacji i Sportu w Przechlewie.

 

Impreza okiem trenera i zawodnika:

Wspólnie z żoną Dorotą startujemy w Przechlewie co roku, od pierwszej edycji imprezy. Planując starty, podobnie, jak wielu triathlonistów, traktujemy zawody jako obowiązkowy element naszego sezonu, w pewnym sensie będący jego ukoronowaniem. Niesamowita, gościnna atmosfera sprzyja pokonywaniu ciekawej, ale stosunkowo wymagającej trasy (zwłaszcza na etapie biegowym) i osiąganiu dobrych czasów. W tym roku impreza może szczególnie spodobać się debiutantom, którym polecam start na dystansie 28,25 km. Choć to sprint, warto zadbać o regularne treningi i zapoznać się z trasą. Sami w lipcu planujemy w okolicach Przechlewa wspólne przygotowania do zawodów. Będzie to przetarcie przed lipcowymi Mistrzostwami Europy w Poznaniu i naszym zagranicznym startem w Los Angeles, sierpniowymi zawodami w Gdyni, a przede wszystkim wrześniową imprezą. Do zobaczenia na triathlonowych trasach!

Radosław Gudaniec, TKKF Triathlon Koszalin


 

Rejestracja na zawody potrwa do 15 sierpnia 2016 pod adresem:

 https://www.sts-live.pl/Endusport/Event/Details/17.

 

Organizatorzy planują moc atrakcji dla wszystkich zawodników i kibiców (m.in. w ramach projektu „#Tripaka #Przechlewo”). Wszystkie informacje na temat zawodów można znaleźć na stronie http://www.triathlonprzechlewo.pl oraz na profilu „Triathlon Przechlewo” na Facebooku. Szczegóły odnośnie cyklu Enea Tri Tour są dostępne na stronie http://www.tritour.com.pl.

 

enea tri_marzec2016

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,996FaniLubię
1,119ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X